Gigi Becali a anunțat transferuri de 4.000.000 de euro la campioana României, după FCSB – Farul 3-2! Cumpără vedeta de la CFR Cluj, dar are o singură condiție: „Îmi place şi o să îl iau”

Gigi Becali cumpără vedeta de la CFR Cluj, dar are o singură condiție ca să facă transferuri de 4.000.000 de euro la campioana României, anunțată după FCSB – Farul 3-2.

Patronul de la FCSB, Gigi Becali, a anunțat că dacă echipa antrenată de Elias Charalambous ajunge în grupele Ligii Campionilor, face transferuri de 4.000.000 de euro.

Condiția anunțată Gigi Becali după FCSB – Farul 3-2 pentru a face transferuri de 4.000.000 de euro la campioana României

FCSB a obținut prima victorie din actualul sezon al Superligii, învingând Farul cu 3-2. Meciul a avut loc pe stadionul Steaua, iar pentru campioana României urmează manșa a doua cu Sparta Praga, din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

„Dacă intrăm în grupe mă întăresc. Dau 3-4 milioane și iau ce îmi place de la CFR. E unul de la CFR care îmi place, Muhar, da.

De ce să iau de afară? Nu mai bine îl văd eu?! Îl văd și fac selecție la locul de muncă. Nu vreau să iau jucători așa, să mă păcălească impresarii”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB s-a chinuit mult de tot pentru a câștiga meciul împotriva echipei manageriată de Gică Hagi. Farul a deschis scorul în minutul 5, prin Vînă, mingea șutată de acesta intrând în poartă după ce a fost deviată de Vlad Chiricheș.

Marius Ștefănescu a restabilit egalitatea în mintul 42, executând impecabil o lovitură liberă, mingea lovind transversala înainte să treacă linia porții. Numai că bucuria fanilor echipei lui Gigi Becali a durat câteva zeci de secunde, deoarece armeanul Grigorian a reluat de la marginea careului mic centrarea de pe dreapta a lui Mihai Popescu.

Olaru, trimis în teren la pauză, a egalat cu un şut din marginea careului (88), după care a marcat din penalty, în minutul 90+4, lovitura de la 11 metri fiind acordată după o fază controversată.

Publicat: 10 08. 2024, 00:48