Gigi Becali a dictat, staff-ul tehnic l-a ignorat complet! Ce schimbare nu a fost făcută deşi patronul FCSB dăduse ordinul

Campioana României, FCSB, a câștigat meciul cu Farul de vineri seara, scor 3-2. Gigi Becali a ordonat trei schimbări la pauza partidei din Ghencea, însă una a fost ignorată de staff-ul tehnic al echipei campioane.

FCSB a reușit să se impună în fața Farului, deși a fost condusă în două rânduri, cu 0-1, respectiv 1-2. Gruparea antrenată de Elias Charalambous a marcat două goluri pe finalul meciului, ambele prin Darius Olaru, în minutele 88, respectiv 90+4.

Marius Ștefănescu trebuia schimbat după prima repriză, spune Gigi Becali

Marius Ștefănescu a marcat golul egalizator pentru FCSB, în minutul 42 al meciului de pe stadionul Ghencea, iar staff-ul tehnic al echipei campioană a decis să îl păstreze pe teren, în ciuda celor spuse de Gigi Becali, care considera că jucătorul adus de la Sepsi trebuia schimbat după prima repriză.

„Se știe echipa (n.r. cu Sparta), dar nu o spun acum. Noi am făcut schimbările astăzi dinainte, că vor juca câte o repriză. Trebuia să iasă și Ștefănescu, să joace o repriză, dar ei nu au fost de acord.

Ștefănescu a fost bun, dar mai sunt 4 zile până la meci (n.r. cu Sparta Praga). E o diferență mare, doar dacă joci play-off-ul ai alte 4 milioane asigurate. Nu vorbesc eu de Europa League acum. Nu are rost să mai comentăm, meciul ăsta este de a fi sau a nu fi. Nu mai contează, ce vrea Dumnezeu să fie.

Noi plecăm cu prima șansă, pentru că am făcut egal în deplasare și acum avem fanii, jucăm acasă. Este normal să ne calificăm. La fotbal se poate întâmpla orice, dar Dumnezeu este cu noi. În seara asta ne-a spus Dumnezeu că e cu noi”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Pentru FCSB urmează returul cu Sparta Praga

Campioana României a obținut o victorie importantă în ultimul meci de campionat, iar acum urmează confruntarea cu Sparta Praga din Champions League. Staff-ul celor de la FCSB a luat decizia de a menaja mai mulți titulari în duelul cu Farul, iar acest aspect poate conta în duelul de săptămâna viitoare.

FCSB a obținut o remiză în deplasarea de la Praga, scor 1-1, după ce a deschis scorul în minutul 61, prin Joyskim Dawa. Apoi au urmat momentele celor de la Sparta Praga, care au egalat în minutul 78, iar în minutul 90+3 a fost golul anulat de arbitrajul video, din cauza unui fault comis de Kaan Kairinen.

Publicat: 10 08. 2024, 13:08