Gigi Becali a numit cei doi vinovați din echipa sa, după FCSB – Petrolul Ploieşti 1-1! „Nu bagă piciorul”

Gigi Becali a numit cei doi vinovați din echipa sa, după FCSB - Petrolul Ploieşti 1-1! „Nu bagă piciorul”

Abia s-a încheiat meciul de pe Stadionul Steaua și Gigi Becali a găsit cei doi vinovați din echipa sa, după FCSB – Petrolul Ploieşti 1-1.

Campioana FCSB a remizat, 1-1, pe Stadionul Steaua, cu Petrolul Ploiești, în etapa a 10-a din Superliga României.

Care sunt cei doi vinovați de la campioana României în FCSB – Petrolul Ploieşti 1-1, în opinia lui Gigi Becali

Gazdele au jucat în inferioritate o oră, Mihai Popescu fiiund eliminat în minutul 30, după ce i-a aplicat un cot în cap lui Tudorie și l-a umplut de sânge pe jucătorul de la Petrolul. La finalul partidei, Gigi Becali a găsit vinovații.

„Atunci când am rămas în 10, când au rămas jucătorii de valoare pe teren, mingea a fost la noi, posesia la noi. Crețu nu bagă piciorul, Șut nu bagă piciorul. Să discutăm dacă a fost roșu acolo. Nu că dacă e sânge gata, e roșu. Ăsta e roșu? Vorbiți cu specialiștii să vedem dacă e roșu!”, a declarat Gigi Becali, la DigiSport.

În minutul 30 al meciului de pe Stadionul Steaua, Mihai Popescu, favoritul patronului Gigi Becali, a sărit la cap cu Tudorie, la mijlocul terenului, iar jucătorul de la Petrolul Ploiești a avut de suferit.

El a primit un cot în cap de la fotbalistul transferat recent de la Farul Constanța și a stat câteva zeci de secunde întins pe gazon.

Fără să stea prea mult pe gânduri, arbitrul de centru Rareș Vidican i-a acordat cartonaș roșu jucătorului de la FCSB. Popescu a protestat, dar a fost calmat de antrenorul Elias Charalambous.

Într-o primă fază, Tudorie a primit îngrijiri medicale pe gazon, după care a fost scos în afara suprafeței de joc. I s-a aplicat un bandaj pe cap, peste care i s-a pus o plasă. A rămas pe teren până la final, iar în minutul 90+4 a marcat golul egalizator. În urma acestui rezultat, FCSB este pe locul 10, cu 10 puncte, dar are un meci mai puțin.

Publicat: 22 09. 2024, 00:06