Gigi Becali a tăiat în carne vie la pauza meciului FCSB – UTA! A scos 3 jucători de pe teren: cine sunt cei care l-au nemulțumit profund pe patron!

Gigi Becali a tăiat în carne vie la pauza meciului FCSB - UTA! A scos 3 jucători de pe teren: cine sunt cei care l-au nemulțumit profund pe patron!

Trei jucători l-au nemulțumit pe Gigi Becali în meciul FCSB – UTA, iar patronul campioanei României nu a stat pe gânduri și a tăiat în carne vie la pauză.

FCSB joacă, la această oră, pe Stadionul „Arcul de Triumf”, cu UTA, în etapa a opta din sezonul regulat al Superligii.

Cine sunt cei trei jucători pe care Gigi Becali i-a schimbat la pauza meciului FCSB – UTA

Campioana conduce cu 1-0, golul fiind marcat în minutul 16 de Ngezana, cu o lovitură de cap de la marginea careului mic, după o lovitură liberă de pe stânga.

La pauza meciului, Gigi Becali a tăiar în carne vie. Nemulțumit de felul în care au jucat Octavian Popescu, Valentin Crețu și Marius Ștefănescu, i-a scos de pe aceștia de pe teren și a ordonat să fie folosiți William Baeten, Alexandru Pantea și David Miculescu.

Lixandru ar fi al doilea jucător care ratează naționala pentru meciurile din Nations League

Accidentarea lui Mihai Lixandru este destul de gravă, în condițiile în care nici măcar nu putea să pună piciorul în pământ. Iar situația se complică nu doar pentru jucător, ci și pentru selecționerul Mircea Lucescu.

Acesta îl convocase pe jucătorul de la FCSB pentru meciurile naționalei României din Natiosn League, în deplasare cu Kosovo, pe 6 septembrie, și acasă cu Lituania, trei zile mai târziu, ambele de la ora 21:45.

Dacă nu va fi apt pentru a se prezenta la Mogoșoaia, Lixandru ar fi al doilea jucător la care Mircea Lucescu se vede nevoit să renunțe. Primul a fost portarul Horațiu Moldovan, care a anunțat că vrea să se concentreze pe evoluțiile de la echipa de club. Ca urmare, el a fost înlocuit cu Laurențiu Popescu, de la Universitatea Craiova.

Transferul pe care i-l cere Gheorghe Mustață lui Gigi Becali la FCSB

Liderul suporterilor îi cere urgent lui Gigi Becali să transfere un atacant veritabil, de la care să te aștepți că va marca indiferent dacă e titular sau intră pe parcurs.

„Plecarea lui Olaru trebuie să o completezi cu 3-4 jucători. Nu știu dacă vom sta bine anul ăsta. Eu sper să facă acele transferuri despre care a vorbit Gigi Becali, să mai venim cu doi-trei jucători.

Ne trebuie vârf de careu, atacant, să ne aducem aminte de Thereau, Piovaccari, Rusescu, să ne aducem aminte de jucătorii pe care te bazai. Când băgai vârf în teren știai că ai ce trebuie. Asta ne dorim noi”, a spus Gheorghe Mustață, potrivit Fanatik.

Publicat: 01 09. 2024, 22:59
Actualizat: 01 09. 2024, 23:12