Gigi Becali(63 de ani) este felicitat de Ciprian Marică pentru fapul că a decis să scape de Paulo Vinicius.
Paulo Vinicius are zilele numărate la FCSB, chiar dacă a ajuns la vicecampioana României în urmă cu un sezon.
Gigi Becali a anunțat că la finalul sezonului 2021 – 2022 vor pleca Paulo Vinicius (37 de ani) și Andrei Miron (27 de ani), iar în locul celor doi o să aducă alți doi fundași centrali.
Ciprian Marica a vorbit despre decizia lui Gigi Becali de a se despărți de Paulo Vinicius și îl felicită pe patronul vicecampioanei României. Totodată, fostul internațional român crede că CFR Cluj a făcut bine că a scăpat de brazilian în urmă cu un sezon și a explicat de ce.
„Nu mă surprinde, Vinicius are și el o vârstă, au crezut cei de la FCSB că au o ”plombă” acolo, apărarea nu era punctul lor forte. Vinicius a jucat foarte bine la CFR, a ținut apărarea, era un stâlp important în apărarea CFR-ului.
Domnul Becali a crezut că poate să-l ajute și cred că a și făcut-o în anumite momente. Mult prea puțin, repet. Nu degeaba i-a dat drumul CFR. Ajunsese la o vârstă, au simțit că nu mai poate duce ritmul cel mai înalt, chiar și din Liga 1. Sunt curios ce vor transfera”, a spus Ciprian Marica, la emisiunea Ora Exactă în Sport.
Paulo Vinicius (37 de ani) a ajuns la FCSB în vara anului 2021, după ce în perioada iulie 2017 – iulie 2021 a jucat pentru CFR Cluj. În tricoul vicecampioanei României a jucat în 25 de meciuri, a dat două goluri și a oferit o pasă decisivă.
Fotbalistul brazilian cotat de site-urile de specialitate la 650.000 de euro a jucat și pentru CFR Cluj în 139 de meciuri, a dat 16 goluri și a dat trei asisturi. Paulo Vinicius a luat patru titluri cu trupa din Gruia (2017 – 2018, 2018 – 2019, 2019 – 2020 și 2020 – 2021), dar și două Supercupe ale României (2018 – 2019 și 2020 – 2021).
Introdu cuvântul căutat și apasă ENTER