Gigi Becali, măsuri dure împotriva lui Malcom Edjouma. „Zice că e Maradona! Acum o să stea pe bancă!”

Gigi Becali (63 de ani) este pregătit să ia măsuri dure împotriva lui Malcom Edjouma după ce francezul l-a dezamăgit în meciul FCSB – Universitatea Craiova 0-2.

Malcom Edjouma a fost titularizat de Toni Petrea în meciul pierdut de FCSB cu Universitatea Craiova, scor 0-2, însă a fost scos la pauza partidei de pe Arena Națională.

Malcom Edjouma a înscris în poarta lui Mirko Pigliacelli în minutul 8 al meciului de pe Arena Națională, dar reușita acestuia a fost anulată pentru fault în atac.

Gigi Becali, măsuri dure împotriva lui Malcom Edjouma

Gigi Becali nu a fost mulțumit de prestația francezului transferat de la FC Botoșani și susține că acesta a început să creadă „că e Maradona” după ce a fost lăudat la primele meciuri. Totodată, latifundiarul din Pipera a transmis că Malcom Edjouma o să fie ținut pe banca de rezerve.

„A jucat câteva meciuri și acum zice că e Maradona, el driblează în loc să paseze. Când a venit am zis că o să iau milioane de euro pe el, că nu am mai văzut așa ceva, dar… A jucat bine 2-3 meciuri, pasa din prima, dar după…

Să vezi cum stă pe bancă acum. Pasează, nu ești Maradon! I s-a urcat la cap. Are 3 situații de pase, dar el driblează. Păi degeaba driblezi dacă pierzi la al doilea”, a spus Gigi Becali după FCSB – Universitatea Craiova 0-2, conform Pro Arena.

Malcom Edjouma după ce i-a fost anulat golul marcat în minutul 8 al meciului FCSB – Universitatea Craiova

Malcom Edjouma (25 de ani) a ajuns la FCSB pe 11 februarie 2022, după ce Gigi Becali a plătit 330.000 de euro pentru transferul francezului de la FC Botoșani. Mijlocașul a semnat un contract valabil până în vara anului 2026 cu vicecampioana României, iar din februarie 2022 a jucat în 8 meciuri pentru FCSB și a dat două goluri.