Gigi Becali nu s-a putut abține și l-a ironizat pe Răzvan Lucescu, după PAOK – FCSB 0-1

FCSB a răpus-o pe PAOK și Gigi Becali l-a ironizat în stilul său caracteristic pe Răzvan Lucescu.

A fost o seară plină de spectacol în Europa League, iar FCSB a obținut o victorie dramatică, la capătul unui joc dominat clar de PAOK, dar fără vreo sclipire în ofensivă. Gigi Becali a glumit spunând că Ferguson e mai bun decât Lucescu.

„Ferguson e mai bun decât Răzvan Lucescu” a glumit Becali pe seama adversarilor de la Salonic

E deja cunoscut faptul că Gigi Becali are o implicare activă la alcătuirea lotului celor de la FCSB. Pentru meciul din această seară nu a mai dat dinainte primul 11, dar a mutat de fiecare dată corect și echipa sa a stat bine în teren, mai ales că peste 50 de minute s-a jucat în inferioritate. Darius Olaru a luat două cartonașe galbene prostești, astfel că elevii lui Elias Charalambous au fost nevoiți să țină de rezultat până la finalul partidei.

Gigi Becali a glumit pe seama poreclei pusă de Florin Tănase și a precizat că în această seară a făcut un meci mare, Ferguson demonstrând că e mai bun decât Lucescu.

Era numai credința, nu mai sperai. Am jucat 40 de minute cu un om în minus. Au avut ocazii, dar nu extraordinare. Au avut bara aia, dar.. bâlbâieli au fost. Ăsta e cel mai mare rezultat, ce să joci cu Manchester, să bați PAOK în 10 oameni, ăsta e cel mai mare rezultat. Și arbitraj ostil. A pus mâna pe minge, dar a fost fault. Totul a fost perfect. Trebuia să ia roșți Olaru. poate cu Olaru în teren ne egalau. A vrut Dumnezeu să spună că și în 10 îți voi da victorie. I-am spulberat în 10 oameni. Am câștigat și am bătut pe Răzvan Lucescu ca să demonstrăm că Ferguson e mai bun decât Răzvan Lucescu. Glumesc”, a spus Gigi Becali, la DigiSport.

Publicat: 04 10. 2024, 01:22