Suporterii lui FCSB au huiduit schimbările lui Gigi Becali, de la pauza meciului cu Gaz Metan. Debut de coșmar pentru Ivan Mamut

FCSB a fost la egalitate cu Gaz Metan, la pauza meciului de pe Arena Națională (1-1), iar roș-albaștrii au făcut trei modificări înainte de repriza secundă.

Așa cum era de așteptat, Gigi Becali a reacționat repede după ce scorul la pauză a fost egal, iar Ivan Mamut a fost sacrificat după 45 de minute, chiar dacă a avut o șansă mare să marcheze pe Arena Națională.

Duelul dintre FCSB și Gaz Metan este Live Video Online pe prosport.ro.

Moruțan și Mamut, înlocuiți la pauză! Gigi Becali a făcut trei schimbări, suporterii au huiduit după anunțul crainicului

Deși abia a debutat pentru FCSB, Ivan Mamut a rezistat doar 45 de minute, fiind schimbat cu Ianis Stoica, fotbalist care i-a salvat pe roș-albaștri la Arad, marcând golul de 1-1 cu UTA.

Adus de la Universitatea Craiova, Mamut nu s-a mișcat rău, ba chiar a fost aproape să marcheze la debut, însă poate fi considerat vinovat pentru golul marcat de oaspeți, atunci când și-a pierdut omul din marcaj.

Olimpiu Moruțan, unul dintre favoriții lui Gigi Becali, n-a rezistat nici el mai mult, fiind schimbat cu Olaru după o evoluție destul de palidă.

Denis Haruț a fost și el schimbat, în locul jucătorului adus de la FC Botoșani intrând experimentatul Vali Crețu.

În momentul în care crainicul de la Arena Națională a anunțat cele trei modificări ale roș-albaștrilor, spectatorii prezenți în tribune au început să huiduie.

Echipele de start:

FCSB: A. Vlad – Haruț, Al. Crețu, Vinicius, S. Șerban – Moruțan, Ov. Popescu, Fl. Tănase – A. Cordea, I. Mamut, Fl. Coman

Rezerve: Târnovanu – V. Crețu, Oc. Popescu, I. Stoica, A. Burlacu, Perianu, Oaidă, Olaru, Radunovic

Antrenor: Dinu Todoran

Gaz Metan: Vâlceanu – R. Romeo, Matricardi, I. Filip, Velisar – De Moura, P. Pancu – Chamed, R. Deaconu, Grădinaru – Irobiso

Rezerve: Buzbuchi – Trif, Horj, Izata, Yuri, Smola, Gaspar, Sg. Ciocan, Sarr

Antrenor: Mihai Teja

Publicat: 08 08. 2021, 23:19
Actualizat: 08 08. 2021, 23:40