Imaginile disperării cu Dan Șucu, în momentul în care galeria Rapidului a cerut demisia lui Neil Lennon! Cum a fost surprins patronul giuleștenilor după meciul cu Sepsi

Acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, a oferit imaginile disperării în momentul în care galeria Rapidului a cerut demisia lui Neil Lennon.

Rapid a rămas fără victorie în actualul sezon al Superligii și după meciul cu Sepsi, iar la finalul partidei galeria a cerut demisia antrenorului Neil Lennon.

Cum a reacționat Dan Șucu atunci când galeria Rapidului a cerut demisia lui Neil Lennon

Rapid a obținut o remiză mincinoasă pe teren propriu, cu Sepsi, 2-2, în etapa a patra a Superligii. Echipa gazdă a fost dominată clar, având o posesie de doar 29 la sută pe parcursul partidei. La final, galeria a cerut demisia lui Neil Lennon.

Prezent în tribune alături de acționarul minoritar Victor Angelescu, Dan Șucu a rămas stană de piatră minute la rând, oferind imaginile disperării. În momentul încare Angelescu a vrut să-i transmită câteva cuvinte, Șucu a început să dea din cap a pagubă.

Mai mult, chiar. Favoritul galeriei, Marius Șumudică, a fost prezent la meci, fiind aclamat la scenă deschisă de către cei peste 10.000 de oameni prezenți în tribune, care i-au scandat numele minute la rând.

Două goluri în primele trei minute ale partidei dintre Rapid și Sepsi

Meciul din Giulești a avut un start nebun. Sepsi a avut lovitura de începere, iar formația din Sfântu Gheorghe a inițiat o acțiune pe partea dreaptă. Mingea a ajuns la marginea careului Rapidului, iar Filip Blazek a vrut să o trimită cu capul către Aioani.

Numai că pasa a fost neglijentă, Varga s-a interpus pe traiectoria balonului și a deschis scorul în secunda 42. După nici două minute, însă, fundașul slovac și-a răscumpărat greșeala. Rapid a executat de o lovitură liberă de pe stânga, mingea a ajuns în careul oaspeților, a fost „bâlbâită” de câțiva jucători, Niczuly a scăpat-o în față, iar Blazek a trimis-o în plasă de la câțiva centrimetri de linia porții.

Trei puncte scoase cu forcepsul de către Rapid în acest sezon al Superligii

Spre finalul primei reprize, Petrila a primit o minge în adâncime, a pătruns în careul advers și a înscris fără niciun fel de emoții pe lângă portarul advers.

Scorul final avea să fie 2-2, deoarece Debeljuh a restabilit egaliatatea cu o lovitură de cap de la colțul careului mic, la jumătatea reprizei secunde.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne fără victorie în sezonul actual al Superligii. Echipa alb-vișinie a obținut celelalte puncte din remiza de pe la Arad, cu UTA (1-1), și rezultatul de egalitate de pe teren propriu (2-2) cu CFR Cluj. În runda a treia, formația giuleșteană a fost învinsă la Ploiești, de Petrolul, cu 0-1.

Publicat: 06 08. 2024, 01:42