La un pas de bătaie în parcarea stadionului, după Dinamo Bucureşti – Universitatea Craiova 2-1. Jandarmii au intervenit urgent: „Cine te-a înjurat?”. EXCLUSIV

La un pas de bătaie în parcarea stadionului, după Dinamo Bucureşti - Universitatea Craiova 2-1. Jandarmii au intervenit urgent: „Cine te-a înjurat?”. EXCLUSIV

Jandarmii au intervenit urgent în parcarea stadionului, situația degenerând după Dinamo Bucureşti – Universitatea Craiova 2-1 și nu mult a lipsit să se lase cu bătaie.

Un suporter al „câinilor” a stârnit un conflict în parcarea Stadionului „Arcul de Triumf”, după Dinamo Bucureşti – Universitatea Craiova 2-1.

Incidente dure în parcarea stadionului, după Dinamo Bucureşti – Universitatea Craiova 2-1, jandarmii au intervenit urgent

La finalul partidei Dinamo Bucureşti – Universitatea Craiova 2-1 a avut loc un incident în parcarea stadionului, jandarmii intervenind urgent.

Un suporter recalcitrant a stârnit un conflict, deși el a fost cel care a blocat zeci de minute ieşirea de la stadion. Fanul, aflat într-o maşină, era nemulțumit de faptul că se mişcă prea greu coada din fața sa şi a vociferat.

Un jandarm a acuzat că l-ar fi înjurat şi totul a fost la un pas să degenereze într-o bătaie. Intervenția altor jandarmi a potolit spiritele, iar suporterul a fost legitimat. „Ai atitudine şmecherească. Stai cu mâna în buzunar şi îmi ceri mie buletinul. Cine te-a înjurat?”, s-a revoltat suporterul.

Pentru că mașina respectivă, în care se aflau trei persoane, a blocat ieșirea din parcare, zeci de autoturisme au stat aproximativ 20 de minute pentru ca lucrurile să se reglementeze și să plece.

Dinamo a jucat în ultimul sfert de oră cu doi oameni mai puțin

Echipa Zeljko Kopic a avut un final infernal de meci, în fața Universității Craiova. Doi jucători ai gazdelor au primit cartonaș roșu, astfel că echipa alb-roșie a evoluat în nouă oameni.

Echilibru s-a rupt după aproape o oră de joc. Sivis a avut o intrare criminală, aproape de mijlocul terenului, cu talpa pe tibia japonezului Oshima.

Arbitrul de centru Marian Barbu i-a acordat dinamovistului cartonaș roșu, dar după ce a consultat sistemul VAR.

Dar asta nu a fost tot. cu opt minute înainte de final, Homawoo a primit al doilea cartonaș galben, după ce fusese avertizat prima dată în urmă cu doar câteva zeci de secunde. Ca urmare, a fost trimis și el la cabine. Centralul a prelungit partida cu șapte minute, astfel că Dinamo a jucat un sfert de oră cu doi oameni mai puțin.

Dinamo a urcat pe locul 2, după ce a învins Universitatea Craiova cu 2-1

Primul gol al meciului de pe Stadionul „Arcul de Triumf” a fost marcat în secunda 30. Lansat în adâncime, Bani a înscris cu un șut la colțul lung, dar dinamovișții s-au putut bucura în voie după vreo trei minute, când cei din cabina VAR au validat reușita.

În minutul 42, Gnahore a șutat senzațional de la aproximativ 25 de metri, iar mingea a intrat în poartă după ce a fost deviată de un jucător al Universității Craiova.

La faza imediat următoare, Koljic a insistat la o fază de atac a oaspeților și a înscris din apropiere, după ce a pivotat pe lângă un adversar.

Dinamo s-a impus cu 2-1 și se află pe locul doi în clasament. De partea cealaltă, Universitatea Craiova continuă să fie lider, chiar dacă a suferit prima înfrângere din acest sezon.

Publicat: 25 08. 2024, 00:43
Actualizat: 25 08. 2024, 12:44