Al doilea amical, al doilea eșec pentru Dinamo! Cosmin Contra nu a stat pe bancă la meciul cu Lokomotiva Zagreb

Dinamo București a pierdut, sâmbătă, scor 0-1, meciul de pregătire disputat împotriva formației croate Lokomotiva Zagreb, al doilea amical din cadrul cantonamentului desfășurat în Slovenia.

Singurul gol al partidei a fost înscris de către Luka Ivanusec (18 ani), în minutul 36 al primei părți a meciului. Este a doua înfrângere suferită de dinamoviști în cantonamentul de la Maribor, după 1-4 cu NK Osijek. Antrenorul Cosmin Contra nu a fost prezent la meci, deoarece a părăsit cantonamentul din cauza unor probleme personale. Laurențiu Brănescu și Iustin Popescu nu au evoluat, iar atacantul Vitor Rivaldinho, accidentat, se află într-un program separat de pregătire.

• Dinamo în prima repriză: Penedo Cano – Dudea, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Busuladzic, I. Șerban – Hanca, D. Nistor, Al. Dulca – Bawab
  • Dinamo în repriza a doua: Muțiu – Romera Navarro, Maric, R. Grigore, M. Oliva – Mahlangu, L. Gheorghe – Costache, Tîrcoveanu, Bumba – Nemec

Formația pregătită de Cosmin Contra mai are de jucat cu NK Maribor (28 iunie), NK Domzale (2 iulie) și Anji Mahacikala (5 iulie). Delegația dinamoviștilor va reveni pe 6 iulie în București.