AMICAL / FC Timișoara a trecut de Bihor Oradea cu 2-1

FC Timișoara a învins cu scorul de 2-1 divizionara secundă FC Bihor Oradea, într-o partidă de pregătire.

Meciul s-a disputat pe terenul 2 din cadrul Complexului Sportiv Dan Păltinișanu și a reprezentat ultimul joc de verificare înaintea plecării în cantonamentul din Spania.

Pentru formația pregătită de Gabi Balint au înscris Magera (’39) și Rusic (’73), în timp ce golul orădenilor i-a aparținut lui Jefferson (’36).

La gruparea de pe Bega au debutat și noile achiziții Alex Curtean și Kevin Amuneke.

Iată cum au arătat formațiile aliniate de Balint pe parcursul celor două reprize:

FC Timișoara (repriza I): Pantilimon – Bădoi, Luchin, Aldana (Rațiu 30), Latovlevici – Abiodun, Alexa, Art. Karamian – Goga, Magera, Amuneke.

FC Timișoara (repriza II): Taborda – Bonfim, Sretenovic, Cisovsky, Maxim – Vrsic, Stancu, Curtean – Parks, Rusic, Arm. Karamian.

Publicat: 31 01. 2009, 17:21
Actualizat: 31 01. 2009, 17:25