Astra-i iar lider! Astra – Brașov 3-0. Yazalde, la primul gol

Elevii lui Isăilă au câștigat fără mari probleme: 3-0 cu FC Brașov.

Yazalde a marcat primul gol pentru Astra.

Astra Giurgiu a câștigat fără probleme meciul cu FC Brașov (3-0) și a revenit pe primul loc la egalitate de puncte cu Steaua.

Elevii lui Daniel Isăilă au început tare meciul, dar Budescu, Bukari și Wiliam nu au reușit să puncteze în prima parte. Brașovenii au introdus mingea în poartă prin Străuț, dar reușita sa a fost anulată corect pentru ofsaid. În repriza a doua, gazdele au deschis scorul în minutul 50 prin Bukari și au tremurat la ocaziile lui Cristi Ionescu. Ivanovski (86) și Yazalde (90+2) au limpezit lucrurile și au readus Astra în fruntea Ligii I.

CLICK AICI pentru comentariul partidei ASTRA – BRAȘOV

Astra: 33 Coman – 77 Mățel, 5 Ben Youssef, 25 Găman, 13 Morais – 8 Seto, 14 Laban – 18 Cristescu, 10 Budescu, 91 Wiliam – 19 Bukari

Rezerve: 1. Lung – 6.  Yahaya, 9. Enache, 22. Ivanovski, 20. Bărboianu, 21. Yazalde, 27. Mureșan

Antrenor: Daniel Isăilă

Brasov:  13 Mutu – 32 Străuț, 23 Machado, 6 Oltean, 12 Ionescu – 8 Mateiu, 19 Aganovic – 25 Vagner, 20 Surdu, 17 Tătar – 9 A Cristea

Rezerve: 90 Caucă, 7.I.Popa, 26. Madeira, 10. Păun, 47. Fonseca, 21. Dias, 22. Serginho

Antrenor: Alexandru Pelici

Publicat: 30 09. 2013, 20:54
Actualizat: 30 09. 2013, 23:54