Bonetti le răspunde contestatarilor:** „După victoriile cu ‘U’ și Voința au reapărut «măgarii zburători»! Cum să faci spectacol cu jucători născuți în ’94 sau ’91?”

Antrenorul formației Dinamo, Dario Bonetti, aflat în silenzio stampa, le-a transmis suporterilor, prin intermediul Facebook, că nu poate face performanță și spectacol cu jucători tineri, chiar și împotriva unei echipe din Liga a II-a, referindu-se la partida cu Voința Sibiu, din Cupa României.

„Deși sunt în silenzio stampa de două săptămâni, trebuie să răspund fanilor noștri. Eu nu sunt surprins că după victoria cu U. Cluj și cea cu Voința Sibiu au reapărut «măgarii zburători». E adevărat însă că noi nu am avut un joc bun, dar ați văzut cât de mulți jucători tineri am avut? 93/94? 92/91? Credeți că acești jucători, chiar dacă sunt de perspectivă, pot câștiga întotdeauna oferind și spectacol? Chiar și împotriva unei echipe de Serie B? Dar spuneți-mi cine face spectacol în România? Ați văzut rezultatele echipelor CFR Cluj, Vaslui sau Petrolul? Aveți idee ce înseamnă să începi un proiect cu jucători tineri? Cred că în spatele acestor critici patetice și nejustificate sunt aceleași marionete care așteaptă o înfrângere. Lasați-i în pace pe acești tineri să crească!”, a scris Bonetti pe Facebook, adresându-se fanilor dinamoviști.

Echipa Dinamo București s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României – Timișoreana, după ce a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 după prelungiri, formația Voința Sibiu, din Liga a II-a, într-un meci din 16-imile de finală ale competiției. Golurile învingătorilor au fost marcate de Strătilă ’61 și L. Rus ’93, în timp ce pentru oaspeți a înscris Heil, în minutul 52.