Cristi Săpunaru a reacționat nervos când un copil a vrut să îi ia banderola! Cum l-a făcut apoi puștiul pe căpitanul Rapidului să râdă| VIDEO

Cristian Săpunaru, fundașul central în vârstă de 37 de ani și căpitanul echipei Rapid București, a avut o reacție nervoasă la adresa unui copil, după meciul cu FC Botoșani.

Partida dintre Rapid și FC Botoșani s-a disputat sâmbătă seară, cadrul etapei a treia din play-out-ul Ligii 1, pe noul stadion din Giulești, iar echipa lui Adrian Mutu s-a impus cu scorul de 3-0, după golurile marcate de către Vojtus, în minutul 11, Sefer, în minutul 61, respectiv Albu, din penalty, în minutul 79.

După meci, în drumul spre vestiare, un copil l-a abordat cu încredere pe căpitanul Rapidului, însă lui Cristi Săpunaru nu i-a prea plăcut insistența lui.

Cristi Săpunaru a reacționat nervos când un copil a vrut să îi ia banderola după Rapid – FC Botoșani

Copilul a încercat să îi ia banderola de pe mână lui Cristi Săpunaru, iar acesta a tras mâna și l-a certat pe copil.

Nici puștiul nu a rămas fără reacție și a oferit un moment amuzant. Acesta l-a lovit peste cot pe Cristi Săpunaru în semn de nemulțumire că s-a ferit și că l-a certat, gest care l-a făcut și pe fotbalist să zâmbească și să își continue mai calm drumul către vestiare.

„A fost o seară frumoasă, un meci foarte bun, băieții au avut atitudine, au luptat pentru fiecare minge. Și atmosfera din tribune ne-a dat aripi. Te condiționează să intri cu atitudinea corectă și să dai 100% pe teren. Important e să avem constiința curată și să ne facem datoria. Echipa de pe primul loc din play-out a venit aici și am avut o seară cum am avut” – Adrian Mutu, antrenor Rapid, după meciul cu FC Botoșani

Sursă foto: Capturi Digi Sport

Publicat: 03 04. 2022, 12:28
Actualizat: 03 04. 2022, 12:48