Cum a contribuit Claudiu Keșeru la remontada lui FCSB împotriva Chindiei: „Am fost introdus ca să schimb rezultatul jocului!”

Claudiu Keșeru a fost introdus pe teren în meciul dintre FCSB și Chindia Târgoviște imediat după pauză, anunțând că tratează lucrurile în mod profesionist de fiecare dată când se apelează la serviciile sale.

FCSB s-a chinuit pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, pe care a reușit să o învingă cu 3-2 după ce a fost condusă cu 2-0. Două dintre golurile vicecampioanei au fost înscrise după introducerea în teren a lui Claudiu Keșeru, care în minutul 49 l-a înlocuit pe Dumiter.

Atacantul care în vară se va despărți de FCSB a avut o evoluție bună în meciul contra echipei antrenate de Emil Săndoi și spune că titlul de campioană a Ligii 1 nu este încă jucat.

Claudiu Keșeru: „Am fost introdus ca să schimb rezultatul jocului!”

Claudiu Keșeru a intrat la scurt timp după pauză în meciul dintre FCSB și Chindia Târgoviște, câștigat de bucureșteni după ce au fost conduși cu 2-0. Atacantul vicecampioanei României a pasat decisiv la golul de 3-2 reușit de Vali Gheorghe în minutul 77.

Claudiu Keșeru spune că FCSB va trebui să tragă tare pentru fiecare victorie din acest punct încolo, pentru a putea avea șanse să o depășească pe CFR Cluj în clasamentul Ligii 1.

„Sunt situații de gol pe care le-am fructificat. Nu au fost multe, dar le-am fructificat. Încerc să îmi fac treaba, am fost introdus ca să schimb rezultatul jocului.

Am văzut meciul CFR-ului, e important ca noi să avem nervii mai puternici și să adunăm cât mai multe puncte, maximum dacă se poate. Dacă noi vom scoate maximum și tot CFR Cluj va câștiga campionatul, îi vom felicita, dar va fi greu pentru CFR, pentru că simt că echipa are un elan, o mentalitate bună și, chiar dacă nu se vorbește prea mult, toată lumea are chestia asta în cap, să câștigăm titlul”, a declarat Claudiu Keșeru la finalul meciului.

Publicat: 13 02. 2022, 23:30