Dan Alexa, după 0-1 cu Dinamo: „M-a deranjat teama din prima repriză. Cred că am arătat mai bine după pauză”

Dinamo București a câștigat, sâmbătă, scor 1-0, meciul disputat pe teren propriu cu ASA Tîrgu Mureș, în etapa a 20-a din Liga 1, iar antrenorul mureșenilor, Dan Alexa, a declarat la finalul jocului că a fost deranjat de teama pe care jucătorii săi au arătat-o în prima parte a meciului.

Nemec a marcat golul victoriei, în minutul 22. Dan Nistor a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 84, după un fault al lui Matei asupra lui Palic. În urma acestui rezultat, Dinamo acumulează 32 de puncte și urcă pe locul cinci în clasament, în timp ASA Tîrgu Mureș rămâne penultima în ierarhia Ligii 1, cu doar nouă puncte strânse.

Alexa n-a dorit să comenteze arbitrajul, susținând că este tardiv. „M-a deranjat teama din prima repriză, cred că am arătat mult mai bine după pauză. E o înfrângere, un joc urât și din partea noastră, și din partea lui Dinamo. Nu mai vreau să comentez arbitrajul, e tardiv. Cred că n-au fost probleme majore, singura mea problemă e legată de jocul prost din prima repriză.

Săptămâna viitoare vom rămâne sigur fără trei puncte. Dacă nu se vor rezulva problemele se va ajunge la faliment. Pentru cei din conducere trebuie să primeze salvarea clubului. Din păcate, nu s-au găsit soluții momentan. Săptămâna trecută s-au plătit o parte de bani, au început să se miște lucrurile, dar mai sunt restanțe și sunt foarte mari”, a declarat Dan Alexa, după meci, la DigiSport.

Publicat: 10 12. 2016, 22:56
Actualizat: 10 12. 2016, 22:57