Dumitru Dragomir, concluzie „usturătoare” după FCSB – Universitatea Craiova: „Reghe a demonstrat că este antrenor mai bun decât Gigi!”

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a analizat meciul dintre FCSB și Universitatea Craiova și a oferit câteva concluzii.

FCSB și Universitatea Craiova s-au întâlnit duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei a treia din play-off-ul Ligii 1, iar oltenii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Andrei Ivan, din penalty, în minutul 45+1, respectiv Ovidiu Bic, în minutul 74.

Dumitru Dragomir a glumit pe seama echipei lui Gigi Becali și a faptului că acesta se implică în munca antrenorului și a declarat că Laurențiu Reghecampf este un antrenor mai bun decât patronul de la FCSB.

Dumitru Dragomir, concluzie după FCSB – Universitatea Craiova

Totodată, Dumitru Dragomir susține că era convins încă de la începutul sezonului că CFR Cluj va câștiga titlul și în acest an.

„Gigi nu a făcut nicio greşeală. El a înţeles perfect capitalismul. Sunt banii lui şi face ce vrea el cu ei. El este singur. Nu are asociaţi, nu are nimic.

Sigur, domnule, că a făcut greşeli, dar sunt banii lui. Victoria asta a Craiovei a fost aşa şi ca o demonstraţie. Reghe a demonstrat că este mai bun decât Gigi ca antrenor.

Dacă m-aţi fi întrebat de la bun început cine va câştiga campionatul, vă spuneam de la debutul sezonului numele campioanei. O ştia toată lumea”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Orange Sport.

„Dacă vă aduceți aminte de meciul de la Craiova unde am avut șase la 2-2, iar înfrângerea a venit în ultimul minut și a fost dureroasă. Au fost mult mai concentrați, au făcut ce le-am cerut în ultimele zile și știam că avem calitatea ca să batem FCSB” – Laurențiu Reghecampf, antrenor Universitatea Craiova, după meciul cu FCSB

Publicat: 04 04. 2022, 17:38