Edi fără voce și forța CFR-ului! „Va avea un cuvânt greu de spus în lupta la titlu!”. Concluzia finală: „Am făcut multe greșeli”

Antrenorul formației Astra Giurgiu, Edward Iordănescu, a recunoscut, luni, că victoria obținută de CFR Cluj a fost una meritată, în ciuda rezultatului strâns de 3-2, și a ținut să își felicite adversarii.

„Mi-e foarte greu să vorbesc (n.r. – din cauza răgușelii). Nu am putut să vorbesc toată repriza a doua. Cred că a câștigat echipa mai bună, echipa care astăzi a avut un joc mai exact. Aș spune multe, dar nu pot să vorbesc. De aceea, felicit echipa oaspete, o echipă cu forță de joc.

Am început reprizele prost, ne-am precipitat foarte mult, am făcut multe greșeli, care ne-au costat. Am întâlnit o echipă valoroasă, care va avea un cuvânt greu de spus în lupta pentru titlu”, a spus Edward Iordănescu, la Digi Sport, cu o voce foarte răgușită.

CFR Cluj a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, Astra Giurgiu, în etapa a 12-a a Ligii 1, și a refăcut avansul de patru puncte față de FCSB, în fruntea Ligii 1. Astra ocupă locul 5, cu 22 de puncte.

Publicat: 25 09. 2017, 22:56
Actualizat: 25 09. 2017, 22:58