Emil Săndoi, supărat după înfrângerea din Universitatea Craiova – Chindia Târgoviște: „Asta le spun de fiecare dată! Meritam să facem cel puțin un egal”

Emil Sandoi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Chindia Targoviste, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, vineri 25 februarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 11 poze

Emil Săndoi, antrenorul echipei Chindia Târgoviște, s-a declarat supărat după înfrângerea cu Universitatea Craiova și a explicat de ce se aștepta ca echipa lui să scoată măcar un punct din întâlnirea din Bănie.

Universitatea Craiova și Chindia Târgoviște s-au întâlnit vineri seară, în cadrul etapei cu numărul 28 din Liga 1, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, iar oltenii au învins la limită, scor 1-0, după golul marcat de către Gustavo, în minutul 28.

La finalul acestei întâlniri, Emil Săndoi s-a arătat deranjat de greșelile copilărești ale elevilor săi.

Emil Săndoi, supărat după înfrângerea din Universitatea Craiova – Chindia Târgoviște

„În prima repriză, am început puțin ezitant jocul, dar îmi pare rău că am luat gol la o fază la care nu e permis să iei gol. Trebuia să blocăm centrarea lui Markovic, în primul rând, iar Gustavo nu avea voie să apară singur în 3-4 metri. Am avut o a doua repriză bună în care eu cred că am dominat jocul. Ne-am creat și mai multe ocazii de a marca.

Per total, vă spun sincer, cred că am fi meritat un rezultat de egalitate. Nu vreau să deranjez pe cineva, știți că sunt din Craiova, dar după aspectul jocului cred că am fi meritat cel puțin un rezultat de egalitate.

Sunt foarte supărat pe băieți, pentru că asta le spun de fiecare dată. Ne trec niște puncte… Din cauza unor naivități rămânem la același punctaj.

Va fi important să ne refacem cât mai repede după jocul de astăzi, să fim mai reactivi, să fim mai realiști în ceea ce facem pe teren, să nu mai facem greșeli copilărești”, a spus Emil Săndoi, la flash-interviul de după meci.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova urcă pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, cu 48 de puncte, cel puțin pentru moment, până la meciul dintre FC Argeș și FC Voluntari. De cealaltă parte, Chindia Târgoviște rămâne pe locul 11 cu 29 de puncte.

Publicat: 25 02. 2022, 22:44