FC Brașov – Șahtior Donețk, 0-0 într-un amical

FC Brașov, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, 0-0, cu formația pregătită de Mircea Lucescu, în ultimul meci amical din cadrul turneului din Spania.

Tehnicianul Răzvan Lucescu a început meciul cu: Stelea – Rui Duarte, Bogdan Niculae, Nae Constantin, Ezequias – Roman, Măldărășanu, Ilyes, Cătălin Munteanu – Sburlea, Surdu. În partea a doua a meciului, antrenorul brașovenilor i-a folosit pe: Kajcsa –Voicu, Abrudan, Oros, Cristi Ionescu – Cristescu, Paulo Adriano, Ilyes (Mateiu, min. 90), Senin – Buga (Dedu, min. 90), Hadnagy.

La Șahtior, românul Răzvan Raț a jucat doar în prima repriză. Partida a avut două reprize de cîte 60 minute fiecare. Răzvan și Mircea Lucescu s-au mai întîlnit cu actualele lor echipe și în vara trecută, în Elveția, atunci Șahtior cîștigînd cu 2-0.

FC Brașov a înregistrat următoarele rezultate în stagiul de la Valencia: FC Brașov – FC Zurich 2-1, FC Brașov – Levante 1-0, FC Brașov – Wisla Cracovia 0-1, FC Brașov – Șahtior Donețk 0-0. Brașovenii se vor reveni duminică în .