Flavius Stoican: „Sunt trist că nu am câștigat, dar sunt fericit că am avut atâția fani alături!”

Antrenorul echipei Dinamo București, Flavius Stoican, a declarat, duminică, după remiza din meciul cu Ceahlăul Piatra Neamț, scor 1-1, că este trist că formația sa nu a reușit să câștige.

Sunt trist că nu am reușit să luăm cele trei puncte cu toate că am avut șanse de a ne desprinde. În prima repriză au avut și ei șanse de a marca, dar în a doua am dominat jocul. Nu cred că Ceahlăul a fost peste noi. Cred că până la meciul următor vom avea altă față. La finalul meciului am avut o discuție cu fanii, le-am ascultat ofurile. Pentu mine, jucătorii sunt ca și copiii mei, sunt viața clubului și sunt convins că la final, când nu câștigă, ei sunt cei mai supărați. Sunt bucuros că au venit atâția oameni la stadion. Am un sentiment de tristețe pentru că nu i-am făcut fericiți. În 12 octombrie sper să perfectăm un amical cu Viitorul„, a spus Stoican.

Echipa Dinamo București a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formația Ceahlăul Piatra Neamț, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I. Gazdele au deschis scorul prin Thicot, în minutul 2, oaspeții reușind egalarea prin Golubovici, în minutul 42.

Publicat: 06 10. 2013, 17:10
Actualizat: 06 10. 2013, 18:16