Florin Tănase, „înțepături” pentru patronul Gigi Becali, după CS Mioveni – FCSB: „Aveam nevoie de Claudiu Keșeru!”

Florin Lucian Tanase la un corner in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, sambata 19 februarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 12 poze

Florin Tănase, căpitanul în vârstă de 27 de ani al lui FCSB, s-a declarat dezamăgit după remiza cu CS Mioveni.

CS Mioveni și FCSB s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 27 din Liga 1, pe Stadionul Orășenesc din Mioveni, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Malcom Edjouma, în minutul 7, respectiv Ionuț Balaur, în minutul 45+1.

La această partidă, Claudiu Keșeru, atacantul în vârstă de 35 de ani, nu s-a aflat în lot, deși în etapa precedentă a oferit o pasă decisivă.

Florin Tănase, „înțepături” pentru patronul Gigi Becali, după CS Mioveni – FCSB

Florin Tănase a transmis că antrenorul Toni Petrea ar fi trebuit să îl ia în lot și pe Claudiu Keșeru pentru această partidă.

„Dezamăgire. Când trebuia să câștigăm, să punem presiune pe cei de la CFR, nu am făcut-o. La fel ca în meciul cu Craiova. Din păcate, ne încurcăm la aceste meciuri cu echipe din subsolul clasamentului și este păcat pentru munca depusă. Ajunseserăm mai aproape de cei de la CFR, dar din păcate nu reușim atunci când e mai important să câștigăm.

Cu siguranță, nu am jucat cum am făcut-o în repriza a doua cu Chindia și de aceea nu am reușit să câștigăm. Nu a mai funcționat schimbarea sistemului, au fost 14 schimbări deodată. Trebuie să analizăm, să ne revenim și să câștigăm. Cu aceste meciuri câștigi campionatul. Probabil e și o relaxare așa, ne credem învingători înainte de meci deși am discutat că o să avem un meci dificil. Nu am reușit să jucăm ce trebuie, e clar. Este vina noastră, a tuturor și trebuie să câștigăm meciurile care au mai rămas.

Da, cu siguranță aveam nevoie (n.r. de Claudiu Keșeru), meciul trecut ne-a ajutat, a dat o pasă de gol și părerea mea e că merita să fie în lot”, a spus Florin Tănase, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 19 02. 2022, 22:15
Actualizat: 19 02. 2022, 22:17