Fotbalistul cu care Gigi Becali poate da lovitura pe piața transferurilor! „Nu e vorba de Octavian Popescu sau de Edjouma! El cântă la pian”

Fotbalistul cu care Gigi Becali poate da lovitura pe piața transferurilor

Mihai Stoica a îl laudă pe Darius Olaru, după meciul câștigat de FCSB cu Farul Constanța, scor 2-0, din prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Echipa antrenată de Toni Petrea a câștigat în fața formației conduse de Gică Hagi, în prima etapă a play-off-ului Ligii 1, iar în meciul disputat pe Arena Națională au ieșit în evidență mai mulți jucători ai echipei roș-albastre, dar cel mai tare l-a impresionat Darius Olaru pe managerul general de la FCSB.

Olaru a jucat 79 de minute, iar la câteva zile după meci, Mihai Stoica a ieșit să îl laude pe fotbalistul de la FCSB, chiar dacă de obicei menționa alte nume din cadrul echipei, printre care și Octavian Popescu.

Mihai Stoica afirmă că Olaru a dat dovadă de determinare și nu s-a ferit să intre în dueluri fizice dure, chiar dacă a avut capul spart în timpul meciului.

„Vreau să scot în evidenţă evoluţia unui fotbalist. Nu Octavian Popescu, nu Edjouma. Darius Olaru! Cum a putut juca acest Darius Olaru, cu capul spart din primele minute, n-a evitat niciun clinci. ‘Cântă la pian’, dar îmi dă speranţe că putem construi ceva la echipa asta.

Duce mai departe moştenirea lui Bourceanu, Pintilii. În afară că e super tehnic, îşi dă viaţa. E o încântare pentru mine că avem asemenea fotbalist în vestiar, nu e meci în care nu aleargă sub 12 kilometri”, a explicat Mihai stoica, potrivit Telekomsport.ro.

Darius Olaru a avut, în acest sezon de Liga 1, 28 de apariții în tricoul FCSB, în care a marcat de două ori și a oferit 7 pase de gol.

4 milioane de euro este cota de piață a lui Darius Olaru, conform Transfermarkt.com.

Publicat: 18 03. 2022, 17:12
Actualizat: 18 03. 2022, 17:18