FOTO | Colțescu a gafat în serie în meciul Steaua – Chiajna: penalty ușor acordat oaspeților și o lovitură liberă inexistentă din care ilfovenii au trecut la conducere

UPDATE 22:18 O nouă eroare foarte mare făcută de Sebastian Colțescu. Centralul partidei a acordat henț la o alunecare făcută de Alin Toșca, însă reluările au arătat că fundașul Stelei a atins mingea cu pieptul. Boldrin a profitat de lovitura liberă de la aproximativ 20 de metri și a făcut 2-1.

UPDATE 22:14 Colțescu a reușit să-i irite și pe steliști. Florea a căzut ușor într-un duel cu Guilherme, dar Sebastian Colțescu a arătat punctul cu var. Florea a fost cel care a ales să bată lovitura de la 11 metri, a tras pe mijloc, Cojocaru a apărat, însă Colțescu a dictat repetarea loviturii, pe motiv că n-a apucat să fluiere. A doua oară a executat Boldrin și a înscris

Steaua a deschis scorul după un penalty contestat insistent de cei de la Concordia Chiajna. În minutul 28, Chipciu a intrat în careu și a căzut în duel cu Dragarski.

Lupta la titlu este foarte încinsă pe acest final de campionat și orice situație care lasă loc de interpretări creează șiruri de discuții. Așa s-a întâmplat și în minutul 28, când Alex Chipciu a intrat în careu, a încercat să centreze, dar Dragarski l-a blocat cu o intrare prin alunecare.

Sebastian Colțescu a intervenit și a luat însă o decizie care a iritat tabăra oaspete. Centralul partidei a arătat punctul de la 11 metri, iar Nicușor Stanciu a reușit astfel să deschidă scorul. Ilfovenii au protestat însă atât înaintea golului, cât și după execuția lui Nicușor Stanciu.

La pauză, Ion Crăciunescu a analizat faza și susține că Sebastian Colțescu a avut dreptate: „Nu putem să mințim. Chipciu lovește mingea. În alunecarea respectivă, se vede cum își atinge adversarul”

Publicat: 10 05. 2015, 22:26
Actualizat: 10 05. 2015, 23:21