Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Marinarii au făcut scor cu Medgidia

Marinarii au făcut scor cu Medgidia

FC Farul a întâlnit în cea de a doua partidă de verificare a iernii divizioanara a treia, CSM Medgidia. Echipa de pe litoral s-a impus cu scorul de 9-3 prin golurile marcate de Gerlem, Alibec (2), Nanu (3), Rusmir, Matei și Gosic. Jocul s-a disputat pe durata a două reprize, prima de 60 de minute, iar a doua de 45. Ion Marin a folosit în prima repriză următoarea formulă: Curcă - Băcilă, Pahor, Pătrașcu, Mendy - Pantelie, Rusmir, Voiculeț, Gerlem - Alibec, Chico. În cea de a doua repriză, „Săpăligă" a contat pe: Vlas - Mățel, Barbu, Larie, Lăzărescu - Fatai, Teekloh, Matei, Mansur - Nanu, Gosic. Tehnicianul constănțenilor nu l-a putut folosi pe fundașul Andrej Rastovac, accidentat.
28 ian. 2009, 13:48, Fotbal Intern
Marinarii au făcut scor cu Medgidia

FC Farul a întâlnit în cea de a doua partidă de verificare a iernii divizioanara a treia, CSM Medgidia. Echipa de pe litoral s-a impus cu scorul de 9-3 prin golurile marcate de Gerlem, Alibec (2), Nanu (3), Rusmir, Matei și Gosic. Jocul s-a disputat pe durata a două reprize, prima de 60 de minute, iar a doua de 45.

Ion Marin a folosit în prima repriză următoarea formulă: Curcă – Băcilă, Pahor, Pătrașcu, Mendy – Pantelie, Rusmir, Voiculeț, Gerlem – Alibec, Chico. În cea de a doua repriză, „Săpăligă” a contat pe: Vlas – Mățel, Barbu, Larie, Lăzărescu – Fatai, Teekloh, Matei, Mansur – Nanu, Gosic.

Tehnicianul constănțenilor nu l-a putut folosi pe fundașul Andrej Rastovac, accidentat.

Următoarele partide amicale ale echipei de pe litoral sunt programate vineri, cu Unirea Slobozia și miercuri cu Varna.
Â