Mirel Rădoi, la primele indicații ca antrenor. Ce le-a strigat de pe margine jucătorilor în timpul meciului cu Zărnești

Mirel Rădoi a susținut vineri primul său test din cariera de antrenor. Sau de director sportiv, cum este trecut în acte de Steaua.

Steaua a disputat vineri primul amical din această vară, 8-0 cu Zărnești – echipă care joacă în liga a patra. În prima repriză, Rădoi a trimis în teren o echipă combinată din titulari cu jucători obișnuiți cu banca și scorul la pauză a fost 3-0. În partea a doua au intrat mai mulți juniori și rezerve, însă Steaua a reușit să mai înscrie de cinci ori.

În timpul partidei, Rădoi a insistat pe jocul ofensiv. În repetate rânduri, tânărul antrenor al Stelei și-a îndemnat jucătorii să preseze adversarul, mai ales că acesta a fost unul modest. „Sus, sus, sus. Mai sus!” și „Hai, băieți, mai sus!”, au fost principalele indicații date de Mirel Rădoi.

Steaua s-a impus cu 8-0, grație golurilor marcate de Iancu (două), Popa, Țucudean, Chipciu (două), Grădinaru și Tănase.

Publicat: 19 06. 2015, 19:55
Actualizat: 19 06. 2015, 19:56