Petrolul a remizat, scor 1-1, cu Getafe, într-un meci amical

Formația Petrolul Ploiești a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul test pe care l-a susținut, vineri, împotriva echipei spaniole CF Getafe, la Madrid, golul „galben-albaștrilor” fiind marcat de francezul Damien Boudjemaa, în minutul 18, informează site-ul oficial al grupării prahovene.

Jucătorii pregătiți de Cosmin Contra au deschis scorul, iar gazdele au reușit să egaleze prin Jaime Gavilan, în minutul 39.

Tot în prima repriză, Dean Beța, folosit fundaș central, s-a accidentat și a părăsit terenul, însă problema sa medicală nu pare a fi una gravă.

Cosmin Contra a început partida cu următoarea formulă de echipă: Bornescu (Povilas ’30) – Achim, Beța (Mustivar ’34), Benga, Guilherme – De Lucas, Romario – Priso, Fernandez, Boudjemaa – Camara.

La pauză, tehhnicianul ploieștenilor a apelat la Teixeria, în locul lui De Lucas, iar, din minutul 60, au mai intrat Pecanha, Alcenat, Albin și Dore, aceștia schimbându-i pe Povilas, Priso, Boudjemaa și Camara.

Delegația ploieșteană va pleca vineri seara din Madrid, urmând să ajungă în România după miezul nopții.

Publicat: 11 10. 2013, 15:55
Actualizat: 11 10. 2013, 15:56