Prima victorie pentru „câini” la Marbella Cup. Dinamo – IF Elfsborg 3-1. Marius Niculae, Bilinski și Gavrilă au marcat pentru echipa lui Teja

Dinamo a reușit să câștige primul meci din cadrul turneului amical Marbella Cup. Echipa pregătită de Mihai Teja a învins-o pe Elfsborg, scor 3-1.

Partida a început prost pentru „câini”, Naumovski apărând o lovitură de la 11 metri în minutul 36, pentru ca peste doar un minut Lasse Nilsson să înscrie pentru suedezi. Dinamoviștii și-au revenit în repriza a doua, Marius Niculae (min. 53, Kamil Bilinski (min. 88) și Bogdan Gavrilă (min. 90) aducând victoria trupei roș-albe.

Echipa de start a „câinilor”:

Dinamo: Naumovski – Fai, Durimel, Cordoș, Bărboianu – Boubacar, M. Cristescu – C. Matei, M. Alexe, Grozav – M. Niculae.

Dinamo joacă sâmbătă, cu începere de la ora 20:00, a treia partidă amicală din cadrul turneului de pregătire din Spania. Echipa lui Teja o va înfrunta pe IF Elfsborg, meci contând pentru turneul Marbella Cup.

Dinamo nu a câștigat niciun meci în cadrul acestui turneu amical, „câinii” reușind să înscrie doar două goluri și să primească cinci în cele două confruntări disputate până acum.

În primul meci de la Marbella Cup, Dinamo a pierdut cu Lokomotiv Moscova, scor 0-1, iar în partida a doua a fost învinsă de Legia Varșovia, scor 2-4.

Dinamo a început jocul contra polonezilor în următoarea formulă: Marc – Bărboianu, Goian, Durimel, Fai – M. Cristescu, Elhamed – C. Matei, Alexe, Grozav – Bilinski. Au mai evoluat: Rotariu, Cordoș, M. Niculae, Boubacar, Șerban, Henrique.

Publicat: 07 02. 2015, 22:03
Actualizat: 07 02. 2015, 22:04