Revelație după Steaua-Lyon 3-5! Mititelu: „Lyonul joacă la fel ca U Craiova!”

Stilul Craiovei se poartă și în afară. Olympique Lyon nu a stat prea mult pe gânduri și a adoptat deja stilul echipei din Bănie, dacă ar fi să dăm crezare spuselor lui Adrian Mititelu.

Există și o dovadă clară că oltenii lui Napoli au fost copiați de Benzema, Juninho și Toulalan: Mititelu spune că în repriza a doua a meciului Steaua-Lyon i-a văzut pe francezi jucând exact ca și Costea&Co.

E de menționat că lyonezii au marcat 3 goluri în repriza a doua, întorcând scorul de la 3-2 pentru steliști, la 3-5.

"Craiova se compară cu Olypmique Lyon. În a doua repriză a meciului de Ligă cu Steaua, Lyon juca la fel ca Universitatea. I-am și zis lui Napoli: ‘Ia uite mă, ăștia joacă la fel ca noi!’ a declarat Mititelu la gsptv

Publicat: 20 12. 2008, 21:18