S-a rupt vraja!** Ceahlăul – Astra 3-2!

Ceahlăul a reușit aseară să întrerupă una dintre cele mai bune serii ale Astei în Liga I. după cinci succese la rând, trupa lui Gigi Mulțescu a pierdut acolo unde se aștepta mai puțin: la Piatra Neamț (2-3). Aflată la coada clasamentului, Ceahlăul a început tare jocul. Golubovic a deschis rapid scorul (16), ajutat fiind de pasa perfectă a lui Stana, apărută în urma unor spații nepermise în apărarea prahovenilor. Apoi, Stana a mărit diferența (35), când șutul său expediat de la 25 de metri a zdruncinat plasa porții lui Gavrilaș. Nemțenilor parcă nu le venea să creadă de avantajul luat, în timp ce ploieștenii nu știau ce să facă pentru a se trezi.

Lovitura din ultima secundă

Pauza a fost benefică pentru oaspeți. Zdruncinați serios de Gheorghe Mulțescu, cei de la Astra revin în forță și egalează în decursul a doar 12 minute. Junior Morais a reușit „dubla” și mulți se întrebau dacă urmează și golul al treilea în poarta gazdelor. Nu a fost să fie, pentru că Golubovic a lovit în ultima secundă și a adus Ceahlăului trei puncte ce păreau pierdute în minutul 68.