S-au speriat după ce au văzut Dinamo – Oțelul!** CFR Cluj cere arbitri strănini la meciul din Cupă!

Finanțatorul campioanei CFR Cluj, Arpad Paszkany, a declarat sâmbătă seara, după victoria cu Universitatea Cluj (2-1), că a cerut arbitri străini pentru meciul cu Dinamo București, din sferturile Cupei României.

„Vrem arbitri străini în meciul cu Dinamo București. Am făcut o cerere în acest sens. După ce am văzut aseară ce s-a întâmplat în partida cu Galațiul, s-ar încuviința să avem arbitri străini”, a spus Paszkany, într-o intervenție telefonică la Digisport.

Partida cu Dinamo București, din sferturile de finală ale Cupei României, este programată miercuri.

În celelalte trei meciuri se vor duela Petrolul Ploiești-Concordia Chiajna, Ceahlăul Piatra Neamț-Oțelul Galați și Rapid București-Astra Ploiești.