Sabău: „Prima repriză m-a mulțumit, dar mai avem de lucru”** Mesaj înainte de derby-ul cu Steaua: „Jucătorii adevărați așteaptă astfel de meciuri!”

Rapid a câștigat meciul cu Gloria Bistrița, scor 3-1, iar Ioan Ovidiu Sabău este mulțumit de evoluția elevilor săi, în special cea din prima repriză. Tehnicianul rapidist recunoaște că mai are multe de pus la punct în jocul giuleștenilor, dar așteaptă cu încredere derby-ul cu Steaua din etapa viitoare.

„Am pregătit jocul să avem superioritate în zona centrală, să avem posesie și să putem verticaliza. Am avut momente de joc bune, ne-am creat ocazii. Prima repriză m-a mulțumit, dar încă mai avem de lucru la posesie și la dinamica jucătorilor. În a doua repriză s-a văzut o oarecare automulțumire. Mi-a fost teamă până când am înscris al treilea gol. Ne mulțumește rezultatul, erau importante cele trei puncte. Ne așteaptă un meci greu cu Steaua, la un astfel de meci nu se pune problema de motivare. Jucătorii adevărați așteaptă astfel de meciuri „, a declarat Ioan Ovidiu Sabău la DigiSport.

Publicat: 15 09. 2012, 23:58
Actualizat: 15 09. 2012, 23:59