Tade a adus victoria Stelei în amicalul cu Al Ittihad Kalba! Ce jucători a folosit Mirel Rădoi

Steaua a susținut sâmbătă dimineață, la Domnești, o partidă amicală în compania formației Al Ittihad Kalba, meci pe care elevii lui Mirel Rădoi l-a câștigat cu 1-0. Unicul gol al confruntării cu formația din Emiratele Arabe Unite a fost reușite de Tade în minutul 50.

În prima repriză, Rădoi a folosit următorul „unsprezece”: Nita (cpt) – Alcenat, Rapa, Tosca, Guilherme – Tahar, Filip – Mihalcea, Stanciu, Diarrasouba – Tade. După pauză, distribuția Stelei a suferit o serie de modificări: Nita – Matei, Rapa, Aldea, Tarnovan – Sulley, Breeveld – Simion, Stanciu, Enceanu – Tade. În minutul 60 au fost trimiși în teren și Hamroun și Bakali.

Înainte de startul partidei cele două formații au ținut un moment de reculegere în memoria victimelor din rândul refugiaților din Siria.

Al Ittihad Kalba a mai disputat un meci de pregătire de curând în România, în compania Rapidului. Partida s-a jucat în Giulești și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Publicat: 05 09. 2015, 13:45
Actualizat: 05 09. 2015, 13:52