Thomas și Asanovic, criticați dur după evoluția din Ghencea: „Sunt jucători care n-au ce căuta la Dinamo”

• STEAUADINAMO la episodul 154 în total, 130 în Liga I. Egalitate perfectă. 54 de victorii Steaua, 46 de rezultate de egalitate și 54 de victorii roș-albii
  • Steaua era favorită la pariuri, cote între 1.40 și 1.50, în timp ce victoria lui Dinamo era cotată între 6.40 și 9.00
  • Steaua a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susținut, pe teren propriu, în compania celor de la Dinamo, în derbyul etapei a XXI-a a Ligii 1. Pentru Steaua a marcat Claudiu Keșeru ’89, iar pentru Dinamo a înscris Dragoș Grigore ’57 (penalty).

Cei mai mulți oameni din fotbalul românesc apreciau că vor asista la cel mai dezechilibrat derby din istorie, însă jucătorii lui Flavius Stoican au ținut să infirme toate presupunerile de dinaintea partidei și au fost aproape de a da lovitura în Ghencea. Dinamo a condus cu 1-0 până în minutul 89, atunci când Keșeru a salvat un punct pentru Steaua.

Ioan Becali spune că cei de la Steaua au prins o zi proastă și i-a criticat dur pe Joel Thomas și Antonio Asanovic, jucători care în opinia sa nu au ce căuta la Dinamo.

„Dinamo a pierdut două puncte mari. Steaua a prins o zi proastă. Apărătorii și portarul foarte slabi. Nu înțeleg schimbarea lui Țucudean. Joel e un artist, e jucător de circ, nu de fotbal. N-am înțeles această schimbare și nici că Grigore n-a mai rezistat patru minute așa, cu crampe. Eram sigur că așa se va întâmpla cu Asanovic. Jucători care n-au ce căuta la Dinamo. Du-te, mă, frate, liber, ia-ți contractul și du-te”, a spus Ioan Becali la Dolce Sport.

Publicat: 02 03. 2014, 16:18
Actualizat: 02 03. 2014, 16:19