VIDEO: Cea mai PENIBILĂ‚ fază a etapei! Unul dintre jucătorii în care steliștii își puneau mari speranțe s-a făcut de tot râsul.** Unde s-a dus mingea șutată din 2 m:)

This browser does not support the video element.

Chiajna s-a impus pe teren propriu cu 2-1 în fața Gloriei, după ce oaspeții au ratat un penalty și au terminat partida în „10”, Tudose find eliminat pe finalul partidei.

În minutul 81, Ilie Stan l-a aruncat în luptă pe fostul stelist Valentin Simion, în locul lui Wellington, la scorul de 2-1 în favoarea Chiajnei. La numai 5 minute după ce a pășit pe teren, Simion s-a trezit în fața porții goale, talonat de Braganca, dar jucătorul Concordiei a „reușit” să trimită peste poartă din numai 3 metri. Centrarea a fost una perfectă, venită de pe partea stângă, de la un Serediuc „perfect” pe toată durata meciului. Nici fundașul Gloriei, nici Dolha, nu au putut să intervină, dar atacantul gazdelor a ratat o execuție simplă.

Alături de Alin Lițu, Valentin Simion a fost una dintre cele mai mari speranțe ale Stelei din ultimii. A fost promovat la prima echipă de Walter Zenga, în sezonul 2004 – 2005, însă după plecare italianului, cariera sa a luat-o în jos.

De-a lungul anilor a fost împrumutat să se „coacă” la Midia Năvodari (2003-2004), UTA Arad (2006-2007), Gloria Buzău (2007-2008) și Pandurii Târgu Jiu (2008-2009), însă n-a reușit să convingă că merită o șansă să rămână la Steaua. Înn 2010 și-a încheiat înțelegerea cu Steaua și a semnat cu Victoria Brănești, unde a petrecut două sezoane, iar în 2012 a semnat cu Concordia Chiajna.

Publicat: 23 11. 2012, 21:28
Actualizat: 23 11. 2012, 21:30