Ce se întâmplă cu fiul lui Alexandru Tudor, Vlad, care este fotbalist

Vlad Tudor, fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, este legitimat la echipa CS Gloria Băneasa, care activează în Seria 6 din Liga 3 a României.

Fiul apropiatului lui Gigi Becali este atacant și a scos penalty-ul din care echipa la care este legitimat a învins FC Voluntari 2.

Fiul lui Alexandru Tudor a scos penalty-ul din care CS Gloria Băneasa a învins FC Voluntari 2

Fostul arbitru de centru Alexandru Tudor are un fiu, care joacă fotbal la echipa CS Gloria Băneasa, în Liga 3. În etapa care a avut loc la finalul săptămânii trecute. Formația antrenată de Ion Sârbu a câștigat cu 1-0 meciul cu a doua echipă a lui FC Voluntari, pregătită de Dinu Todoran.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Iordache, dintr-un penalty scos de Vlad Tudor. La finalul partidei, antrenorul grupării din Băneasa, care este și patron, l-a lăudat pe fiul lui Alexandru Tudor.

„Vă spun clar, cu sinceritate, că Vlad este un mare câștig pentru noi. Sigur că poate juca la nivelul din Liga 2, astfel că va fi greu pentru noi să îl ținem la Băneasa”, a spus Ion Sârbu, potrivit gsp.ro.

Vlad Tudor a jucat doar două meciuri la FCSB

Vlad Tudor aparține de FCSB, dar nu a apucat să joace niciun meci pentru gruparea roș-albastră în campionat. A făcut-o, însă, de două ori, în ediția precedentă a Cupei României.

A debutat la echipa lui Gigi Becali pe 12 septembrie 2022, când FCSB a jucat în Grupa B, în deplasare, cu FC Botoșani, impunându-se cu 2-0. Vlad Tudor a intrat în minutul 75, înlocuindu-l pe Andrei Dumiter. Golurile au fost marcate de Alexandru Musi în minutul 53 și Matei Tănasă în minutul 90.

Al doilea meci jucat de fiul lui Alexandru Tudor la FCSB a fost pe 11 octombrie, când echipa roș-albastră a remizat, la Galați, cu Oțelul, 0-0. A intrat la pauză, în locul lui Bogdan Rusu, dar nu a ieșit în evidență cu nimic.

Alexandru Tudor l-a însoțit pe Gigi Becali pe Arena Națională, când FCSB a primit trofeul de campioană

Alexandru Tudor și-a făcut apariția cel mai recent pe 11 mai. A fost ziua în care FCSB a jucat pe teren propriu cu CFR Cluj, în etapa a noua din play-off-ul Superligii, iar la finalul partidei jucătorii antrenați de Elias Charalambous au primit trofeul și medaliile de campioni.

Fostul arbitru a sosit la Arena Națională îm compania patronului Gigi Becali și a doi călugări. Omul de afaceri a explicat prezența monahilor, pe care îi consideră frații lui, prin faptul că s-au rugat pentru el și i-au dat ajutorul să câștige titlul ăsta.

„Ei sunt frații mei pe care-i iubesc, așa m-au obișnuit ca frați. Am zis să mergem acum ca să dăm slavă”, spunea Becali, când a ajuns la Arena Națională.

Publicat: 14 05. 2024, 10:10
Actualizat: 14 05. 2024, 15:28