Marius Avram se aștepta ca Dinamo să fie umilită de Rapid: „Ziceam că o să vedem un măcel!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Dinamo a fost la pământ în derby-ul cu Rapid (1-3), iar Marius Avram s-a temut de un adevărat dezastru pentru „câini”.

Invitat la ProSport Live, Avam se aștepta la un măcel după prima repriză, însă Rapid n-a mai marcat în repriza a doua.

De la venirea lui Adrian Mutu ca antrenor, Rapid are două victorii consecutive. De partea cealaltă, cehul Dusan Uhrin jr. a debutat nefericit în al treilea său mandat pe banca tehnică a „câinilor”.

Marius Avram s-a așteptat la „un măcel” în derby-ul Rapid – Dinamo: „Au jucat foarte, foarte slab!”

Marius Avram nu se aștepta ca Dinamo să joace mai bine după pauză și credea că Rapid nu se va opri, după ce a marcat trei goluri în primele 45 de minute.

„La pauză ziceam că o să vedem un măcel! În prima repriză, aveai impresia că joacă o echipă de Liga 1 cu una de Liga 2, au fost greșeli personale, s-a văzut o diferență. Au jucat foarte, foarte slab, un pic haotic. În repriza a doua s-au echilibrat lucrurile, nu știu dacă și pentru că Rapid a tras un pic frâna de mână. Dinamo a arătat că joacă în continuare, iar aici e și meritul lui Uhrin, a reușit să îi scoată din acea stare.

Chiar vorbeam cu niște prieteni la pauză și le ziceam că o să vedem un măcel dacă o să continue așa. Dinamo se află pe loc de baraj cu potențial de loc de retrogradare. A venit Dusan Uhrin și sunt curios ce va face, o să aducă jucători noi? O să ajungem la un record de 60 de jucători?”, a spus Marius Avram la ProSport Live.