Marius Croitoru, dezamăgit de jocul cu Poli Iași, dar o așteaptă nerăbdător pe FCSB în play-off: „Am văzut că nu au teamă de noi”. Mesajul războinic pe care l-a transmis jucătorilor la pauză

Marius Croitoru a comentat prestația formației sale după victoria 2-1, cu Poli Iași, în ultima partidă a sezonului regulat al Ligii. Deși a încheiat prima parte a campionatului cu trei puncte câștigate, antrenorul se arată iritat de jocul din prima repriză a al botoșănenilor și trage un semnal de alarmă pentru ca evoluția să nu se mai repete în faza următoare, în play-off.

Mai mult, Croitoru abia o așteaptă pe FCSB, primul adversar din play-off.

„Istoria e scrisă de cei care înving”

Nu este ceea ce îmi doresc. Echipa mea nu este asta. Este o victorie, dar umbrește toată munca de un an de zile. Sunt fericit că am câștigat, am fost față în față cu istorie, azi am câștigat, cele trei puncte luat ne-a dus pe poziția de locul 3, ceea ce este onorabil, dar în același timp trag un semnal de alarmă pentru jocul slab din prima repriză. Știam ce idei am, ce jucători am, cu timpul, jocul bun și rezultatele ne-au dat speranțe și am ajuns în play-off. Le-am spus la pauză să iasă afară și să înscrie. Istoria e scrisă de cei care înving.

E meritul lor, asta le-am spus, să iasă afară că sunt față în față că sunt o mică istorie la FC Botoșani. Primul meci îl avem cu FCSB, ei sunt încrezători, am văzut că nu au teamă de noi, îi vom aștepta și să câștige cel mai bun”, a declarat Marius Croitoru.

Publicat: 24 02. 2020, 22:19
Actualizat: 24 02. 2020, 22:20