Momente tensionate pe Arena Națională! Un fan a pătruns pe gazon și s-a dus țintă spre doi fotbaliști de la FCSB | FOTO

Momente tensionate pe Arena Națională la finalul meciului FCSB – FC U Craiova 1948, scor 2-2.

FCSB a primit vizita celor de la FC U Craiova 1948 în etapa cu numărul 24 din Liga 1, iar partida de pe Arena  Națională s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Claudiu Bălan a deschis scorul în minutul 41 din pasa lui Bauza, însă Răzvan Oaidă a egalat în minutul 66. Rezultatul de egalitate a fost menținut timp de 10 minute, iar apoi Baeten i-a dus în avantaj pe olteni. Rezultatul final a fost decis de Claudiu Keșeru, cel care a înscris pentru 2-2 din penalty-ul obținut de Ianis Stoica.

Partida dintre FCSB și FC U Craiova nu a fost lipstă de momente tensionate. Imediat după ce Istvan Kovacs a fluierat finalul meciului, un fan al vicecampioanei României a profitat de o neatenție a stewarzilor prezenți pe Arena Națională și a pătruns pe gazon.

Suporterul care a fentat vigilența stewarzilor s-a îndreptat către Claudiu Keșeru, marcatorul golului de 2-2 pentru FCSB, a făcut o poză cu acesta, iar apoi s-a dus în direcția lui Octavian Popescu, noua vedetă a vicecampioanei României. După ce s-a pozat cu favoriții săi, fanul formației roș-albastre a fost scos de pe gazon de către stewarzii prezenți pe „Arena Națională”.

Partida dintre FCSB și FC U Craiova 1948 s-a terminat la egalitate, scor 2-2, iar formația roș-albastră a ratat șansa de a se apropia la 6 puncte de liderul CFR Cluj. Trupa lui Gigi Becali a adunat 52 de puncte în cele 24 de meciuri jucate până acum și este la 8 în spatele campioanei din ultimele 4 sezoane.

Publicat: 06 02. 2022, 22:50