Mircea Lucescu a părăsit brusc interviul de la TV când a auzit întrebarea reporterului, după Cipru – România 0-3! „Gata! Gata!”

SURSĂ Sportpictures
Vezi galeria foto - 8 poze

Mircea Lucescu a părăsit brusc interviul pe care îl acorda la TV în momentul în care a auzit întrebarea reporterului, după meciul dintre Cipru și România, încheiat cu scorul de 0-3.

Legendarul antrenor a fost întrebat despre golul înscris de Răzvan Marin, fotbalistul celor de la Cagliari, din lovitură de la 11 metri, în minutul 25 al partidei.

De ce a părăsit Mircea Lucesc brusc interviul pe care îl acorda

România a reușit să obțină a treia victorie consecutivă în UEFA Nations League, după ce s-a impus pe terenul naționalei din Cipru, scor 0-3. La finalul partidei, Mircea Lucescu a vorbit despre jocul prestat de echipa pe care o antrenează dar a părăsit brusc interviu pe care îl acorda în momentul în care a auzit o întrebare pe care i-a adresat-o reporterul.

Concret, legendarul antrenor a fost întrebat despre golul înscris de Răzvan Marin, fotbalistul celor de la Cagliari, din lovitură de la 11 metri, în minutul 25 al partidei. Reamintim că penalty-ul a fost obținut de Valentin Mihăilă, fotbalistul celor de la Parma, când „tricolorii” conduceau cu scorul de 0-1.

(Răzvan Marin a înscris cu o execuție chirurgicală. De când nu ați mai văzut un fotbalist care să bată așa penalty?) E bine că au marcat, Răzvan Marin, Drăgușin, îi felicităm, îi îmbrățișăm. Gata! Gata! Avem alt meci”, a declarat Mircea Lucescu, la Prima Sport.

Răzvan Marin, specialistul loviturilor de la 11 metri

În ultimul timp, Răzvan Marin a devenit un specialist al loviturilor de la 11 metri. Internaționalul român a marcat din penalty și în ultima etapă din Serie A, pentru cei de la Cagliari, în rezultatul de egalitate pe care echipa lui l-a obținut pe terenul celor de la Juventus Torino, scor 1-1.

„Tricolorul” a fost introdus în teren în minutul 65 al partidei și a reușit să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj și scorul final al meciului în minutul 88.

Publicat: 13 10. 2024, 00:27