Mircea Lucescu, salvat de VAR: arbitrul a dictat fault la Târnovanu și a anulat golul de 2-1 al Lituaniei în meciul cu România

Mircea Lucescu a fost salvat de VAR în meciul dintre România și Lituania. Arbitrul a dictat fault la Ștefan Târnovanu și a decis să anuleze golul de 2-1 marcat de oaspeți.

În minutul 78 al partidei, lituanienii au declanșat un contraatac periculos și au reușit să introducă mingea în poarta „tricolorilor”.

Mircea Lucescu, salvat de VAR în meciul cu Lituania

Mircea Lucescu a fost salvat de VAR în meciul dintre România și Lituania. În minutul 78 al partidei, lituanienii au scăpat pe contraatac, după ce „tricolorii” au avut o lovitură de la colțul terenului. Ștefan Târnovanu a ieșit pe o centrare, dar oaspeții au reușit să trimită mingea în poarta apărată de Ștefan Târnovanu, cu o lovitură de cap. Cu toate acestea, în urma analizei VAR, centralul partidei a observat că portarul echipei naționale avea mingea în mâini în momentul în care atacantul Lituaniei a marcat. Astfel, reușit a fost anulată și scorul a rămas egal, 1-1.

Mai multe imagini cu golul anulat lituanienilor puteți urmări AICI.

Publicat: 09 09. 2024, 23:33