Naționala României, dată afară din Giulești! Un cunoscut suporter al Rapidului a dat de pământ cu Răzvan Burleanu și FRF: „Plecați în p…a mea pe alt stadion! Nu mai intrați la noi în casă!”

Naționala României, dată afară din Giulești! Un cunoscut suporter al Rapidului a dat de pământ cu Răzvan Burleanu și FRF: „Plecați în p...a mea pe alt stadion! Nu mai intrați la noi în casă!”
Steaguri tricolore si fumigene in peluza la meciul de fotbal dintre Romania si Muntenegru, contand pentru Liga Natiunilor, desfasurat pe Stadionul Rapid Giulesti din Bucuresti, marti 14 iunie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
  • Publicat:
  • Actualizat:

Naționala României a pierdut clar duelul cu Muntenegru, scor 0-3, iar cel mai cunoscut suporter al Rapidului nu mai vrea ca prima reprezentativă să joace în Giulești.

Vlad Baltazar, fiul fostului mare bancher Bogdan Baltazar, a lansat un atac dur la adresa Federației Române de Fotbal și a recunoscut că a ținut cu Muntenegru în partida pe care tricolorii au jucat-o în Liga Națiunilor.

Cum a arătat România cu Muntenegru: 1. Niţă – 4. Manea, 6. Chiricheş-cpt., 15 Burcă, 11. Bancu – 18. R. Marin (23. Olaru, 57), 14. M. Marin (5. Păun, 76), 10. Maxim (19. Tănase, 46) – 21. Ştefănescu (7. Oct. Popescu, 57), 9. Puşcaş, 13. Mihăilă (22. Sorescu, 57). Selecţioner: Edward Iordănescu

Naționala României, dată afară din Giulești: „Ieși de aici, naționala României!”

Vlad Baltazar, un fan extrem de cunoscut printre ultrașii Rapidului, consideră că naționala României n-are ce căuta în „casa” Rapidului.

Suporterul a fost cu adevărat furios pe rețelele de socializare și crede că prima reprezentativă ar trebui să joace doar pe Arena Națională.

„Eu nu-i primeam pe Giulești! Nu intrați la noi în casă, plecați de aici! Incompetenții ăștia vor să asocieze pasiunea noastră cu falimentul lor. Plecați, nu mai veniți pe Giulești! Plecați în p..a mea pe alt stadion! Nu vă folosiți de pasiunea noastră. Casa noastră e nouă, frumoasă, suntem oameni buni. Ieși de aici, naționala României! Jucați pe Arena Națională, stadionul tuturor românilor. Naționala României suferă de cancer. Ăla nu e fotbal. Huoooo, Burleanu. Am ținut cu Muntenegru din toată inima. Ieșiți în p..a mea cu farsa asta din Giulești”, a tunat cunoscutul suporter al Rapidului, într-un live pe care l-a ținut pe Facebook.

În clasament, România ocupă ultimul loc, cu doar 3 puncte, lider fiind Bosnia, cu 8 puncte, urmată de Muntenegru cu 7 puncte, şi Finlanda, cu 4 puncte.

În septembrie, România va evolua contra Finlandei, la 23 septembrie, şi cu Bosnia-Herţegovina, în 26 septembrie.

Andrei Preotu / Autor
Aventura lui Andrei Preotu a început încă din 1996, atunci când a fost invitatul lui Ovidiu Ioanițoaia la „Procesul Europenelor”. În 2006 a ajuns la Fanatik, primul loc de muncă. Apoi, a semnat cu NewsIn. După aventura de la OnlineSport, a urmat o perioadă de aproape zece ani în care ... citește mai mult
Urmărește ProSport.ro pe Google News
Știri despre
Pe aceeași temă
BREAKING! Doliu în trupa Proconsul! A murit Vali Petricenco
BREAKING! Doliu în trupa Proconsul! A murit Vali Petricenco
E scandal după ”lupta secolului”, Fury – Usyk! ”O mizerie absolută!”
E scandal după ”lupta secolului”, Fury – Usyk! ”O mizerie absolută!”
Ce s-a aflat despre tânărul care a lovit-o mortal pe Beatrice, polițista de 23 de ani care mai avea doar 5 kilometri până ajungea acasă?! Nu el ar fi trebuit să fie la volanul mașinii în noaptea tragediei
Ce s-a aflat despre tânărul care a lovit-o mortal pe Beatrice, polițista de 23 de ani care mai avea doar…
Horațiu Moldovan, spre Serie A! Serie impresionantă a lui Sassuolo, care defilează cu românul în poartă
Horațiu Moldovan, spre Serie A! Serie impresionantă a lui Sassuolo, care defilează cu românul în poartă
Andrei Ivan şi-ar putea face bagajele şi ar putea pleca de la Universitatea Craiova! Clubul cu care poate semna în această iarnă
Andrei Ivan şi-ar putea face bagajele şi ar putea pleca de la Universitatea Craiova! Clubul cu care poate semna în…
Gâlcă a câştigat din nou cu Craiova, dar a recunoscut:
Gâlcă a câştigat din nou cu Craiova, dar a recunoscut: "Presiunea rămâne. Există posibilitatea de a nu rămâne"
Singurul fruct care înlocuiește băuturile energizante. Se găsește în toate magazinele din România și 1 kg costă 7 lei
Singurul fruct care înlocuiește băuturile energizante. Se găsește în toate magazinele din România și 1 kg costă 7 lei
Scandal monstru după ce Aura Șova a câștigat Vocea României 2024. Acuzațiile dure au bombardat internetul: “Să vă fie rușine!”
Scandal monstru după ce Aura Șova a câștigat Vocea României 2024. Acuzațiile dure au bombardat internetul: “Să vă fie rușine!”
BANCUL ZILEI. Gigi Becali prinde pestisorul de aur:  - Sunt ăla cu 3 dorințe!
BANCUL ZILEI. Gigi Becali prinde pestisorul de aur: - Sunt ăla cu 3 dorințe!
Reacţia unui turist grec, venit la schi în
Reacţia unui turist grec, venit la schi în "satul lui Moş Crăciun" din România. Cât costă un skipass pentru o…
DOVADA că extratereștrii au venit pe Pământ! Tehnologia lăsată în urmă
DOVADA că extratereștrii au venit pe Pământ! Tehnologia lăsată în urmă
Neica nimeni, care nu au făcut nimic! Aruncă cu lături Diana Şucu, reacţie vehementă după ce soţul său a cumpărat Genoa
Neica nimeni, care nu au făcut nimic! Aruncă cu lături Diana Şucu, reacţie vehementă după ce soţul său a cumpărat…
Cuplul BOMBĂ al finalului de an! Vedeta PRO TV s-a combinat cu un coleg
Cuplul BOMBĂ al finalului de an! Vedeta PRO TV s-a combinat cu un coleg
S-a stins din viață marele actor. Lumea toată l-a iubit: Nu e corect, merita mai mult timp!
S-a stins din viață marele actor. Lumea toată l-a iubit: Nu e corect, merita mai mult timp!
Diana Șoșoacă i-a pregătit o surpriză lui Klaus Iohannis.
Diana Șoșoacă i-a pregătit o surpriză lui Klaus Iohannis. "M-a chemat pentru a-mi oferi postul de prim-ministru al României"
Vedete cu lenjeria intimă la vedere! Topul celor mai transparenți chiloței
Vedete cu lenjeria intimă la vedere! Topul celor mai transparenți chiloței
Cele mai bune jocuri ale anului 2024
Cele mai bune jocuri ale anului 2024
Lovitură pentru TikTok. O ţară europeană interzice aplicaţia chineză / Şi în România au fost voci care au cerut suspendarea TikTok în urma alegerilor prezidenţiale
Lovitură pentru TikTok. O ţară europeană interzice aplicaţia chineză / Şi în România au fost voci care au cerut suspendarea…
TOP 5 decorațiuni auto care te lasă fără talon. Mare grijă de montezi pe mașină
TOP 5 decorațiuni auto care te lasă fără talon. Mare grijă de montezi pe mașină
Adi Nartea, despre finalul de sezon Iubire cu parfum de lavandă și Crăciunul în familie. Ce tradiții respectă an de an | Exclusiv
Adi Nartea, despre finalul de sezon Iubire cu parfum de lavandă și Crăciunul în familie. Ce tradiții respectă an de…
×