Panduru a făcut gluma serii, imediat după Cipru – România 0-3! „Asta a fost marea surpriză”

SURSĂ Sportpictures
Vezi galeria foto - 6 poze

Basarab Panduru a făcut gluma serii, imediat după meciul pe care România l-a câștigat pe terenul naționalei din Cipru, cu scorul de 0-3, arătându-se dezamăgit de prestația gazdelor.

Trupa pregătită de Mircea Lucescu a marcat toate cele trei goluri în prima repriză și meciul din Cipru s-a transformat într-o misiune mult mai ușoară.

Gluma făcută de Basarab Panduru după victoria României

Basarab Panduru a făcut gluma serii, imediat după meciul pe care România l-a câștigat pe terenul naționalei din Cipru, cu scorul de 0-3, arătându-se dezamăgit de prestația gazdelor. Trupa pregătită de Mircea Lucescu a marcat toate cele trei goluri în prima repriză și meciul din Cipru s-a transformat într-o misiune mult mai ușoară.

Astfel, fostul internațional a fost ironic la adresa ciprioților, vorbind despre „marea surpriză” pregătită de selecționerul gazdelor.

„Am așteptat să văd ce surpriză a pregătit cel mai mare antrenor al Ciprului. Marea surpriză a fost că nu s-au prezentat la meciul ăsta”, a declarat Basarab Panduru la Prima TV.

România, trei victorii consecutive

România a ajuns la trei victorii consecutive cu Mircea Lucescu pe bancă, în tot atâtea partide disputate. „Tricolorii” s-au impus pe terenul celor din Kosovo, scor 0-3, și pe teren propriu, în fața Lituaniei, scor 3-1. Astfel, victoria din Cipru este a treia pentru trupa lui „Il Luce”.

Pentru România urmează un nou meci în UEFA Nations League, pe care îl va disputa în fața Liatuaniei.

Lotul convocat de Mircea Lucescu pentru meciurile cu Cipru și Lituania

Iată mai jos cei 23 de jucători pe care îi va putea utiliza Mircea Lucescu în meciul cu Lituania

Portari: Florin Niță (1), Horațiu Moldovan (12), Ștefan Târnovanu (16)
Fundași: Andrei Rațiu (2), Radu Drăgușin (3), Cristi Manea (4), Virgil Ghiță (5), Alex Chipciu (8), Nicușor Bancu (11), Andrei Burcă (15)
Mijlocași: Marius Marin (6), Nicolae Stanciu (10), Ianis Hagi (14), Răzvan Marin (18), Darius Olaru (21), Alex Mitriță (22), Deian Sorescu (23)
Atacanți: Denis Alibec (7), George Pușcaș (9), Valentin Mihăilă (13) , Florinel Coman (17), Denis Drăguș (19), Dennis Man (20)

Publicat: 13 10. 2024, 00:44