România – Andorra a bătut tot ca audiență! Câți români au urmărit la tv meciul la care au putut asista în tribune doar copiii

Audiența România - Andorra, câți români au urmărit la tv meciul

România – Andorra, 4-0, meciul din preliminariile EURO 2024 disputat pe Arena Națională, a reprezentat prima opțiune pentru telespectatorii români. Prima TV, post ce a difuzat în direct partida, a fost peste, ca audiență, Chefi la cuțite (Antena 1) sau Pro TV.

România – Andorra a bătut tot ca audiență! Câți români au urmărit la tv meciul din preliminariile EURO 2024

Interesant e că posturi ca TV 1000 şi Cinemaraton au fost în top zece pe segmentul comercial: TV 1000 a difuzat Dirty Dancing, urmat de un film cu George Clooney sau Brad Pitt, iar Cinemaraton a transmis Toate pânzele sus.

Ce au difuzat celelalte posturi tv în intervalul partidei România – Andorra, orar 21:45 – 23:45:

Antena 1: Chefi la cuţite (20.00-23.30), iUmor (r, 23.30-02.30)
Pro TV: filmul „Cold Pursuit – Ucide-i cu sânge rece” (20.00-22.15) şi filmul „Last Witch Hunter – Ultimul vânător de vrăjitoare (22.15-00.15)
Kanal D: „Ochii din umbră”, cu Ernest (20:30-22:30) şi filmul „Jappeloup: Povestea unui campion” (22:30-00:30)
Happy Channel: serialul turcesc „ASI – Împotriva destinului” (20.00-22.00) şi filmul „O dragoste în construcţie” (22.00-00.00)
Cinemaraton: seria Toate pânzele sus
TV 1000: Dans murdar (Dirty Dancing) şi Citeşte şi arde (regizat de fraţii Coen, cu George Clooney şi Brad Pitt)

sursa: paginademedia.ro

Audienţele în intervalul meciului România – Andorra. Partida de duminică, 15 octombrie, a început la ora 21:45:

• 1.2 milioane de români s-au uitat în fiecare minut la România – Andorra, transmis de Prima TV.
  • Antena 1 a fost pe locul doi, având până într-un milion de telespectatori.
  • Pro TV a fost pe locul trei
  • referințele sunt la nivel național

La nivel urban: 700.000 de telespectatori au fost la Prima TV, Antena 1 a avut 550.000 de telespectatori, iar Pro TV doar 270.000.

Comercial: 330.000 de telespectatori, cu vârste cuprinse între 21 și 54 de ani, din mediul urban. Pe locul doi a fost Antena 1, cu 275.000 de telespectatori. Pro TV, din nou pe trei, cu 150.000 de telespectatori.

sursa: Sofascore.com

Vorbim și de locul lui Ianis din teren și de locul lui Stanciu. Sunt doi jucători importanți. Mi-a plăcut atitudinea lor încă din minutul 1. Chiar dacă am dat gol în minutul 23, după șase minute au marcat din nou. Au împins jocul în fiecare minut. Cred că asta ne-a lipsit cu Belarus, chiar dacă adversarul a fost mai dificil. Atitudinea jucătorilor a fost foarte bună și în minutul 80 atunci când noi atacam și puteam să mai marcăm – Adrian Ilie, fost internațional

Publicat: 16 10. 2023, 17:28
Actualizat: 16 10. 2023, 17:33