România „tiki-taka” a marcat un gol fabulos în meciul cu Lituania! Pasă genială a lui Nicolae Stanciu și finalizare perfectă a lui Valentin Mihăilă

SURSĂ FOTO PrimaSport
Vezi galeria foto - 6 poze

România a început în forță meciul cu Lituania, din Nations League și a reușit să deschidă scorul în primele minute ale partidei de pe Stadionul Steaua.

Trupa pregătită de Mircea Lucescu continuă jocul bun făcut la Priștina, cu Kosovo și a dat lovitura prin Valentin Mihăilă, care a profitat de o pasă genială a lui Nicolae Stanciu.

România „tiki-taka” a marcat un gol fabulos în meciul cu Lituania!

România continuă jocul excelent din meciul cu Kosovo, de la Priștina, și în partida cu Lituania, de la București, de pe Stadionul Steaua. Trupa pregătită de Mircea Lucescu a început în forță meciul din Nations League și a reușit să deschidă scorul în minutul 5, prin Valentin Mihăilă, care a profitat de o pasă genială trimisă de Nicolae Stanciu și a trimis mingea în plasă.

Reamintim că România a reușit să se impună în primul meci de Nations League, disputat la Priștina, cu Kosovo, cu scorul de 3-0. Astfel, „tricolorii” caută astăzi o nouă victorie, în fața Lituaniei.

Imagini cu golul înscris de Valentin Mihăilă AICI.

Primul 11 aliniat de Mircea Lucescu

ROMÂNIA: 16. Târnovanu – 2. Rațiu, 3. Drăgușin, 6. M. Marin, 9. Drăguș, 10. Stanciu-cpt., 11. Bancu, 13. Mihăilă, 15. Burcă, 18. R. Marin, 20. Man. Selecționer: Mircea Lucescu
Rezerve: 1. Niță, 12. L. Popescu – 4. Manea, 5. Ghiță, 7. Alibec, 8. Chipciu, 14. Hagi, 17. Coman, 19. Artean, 21. Olaru. 22. Mitriță, 23. Sorescu

Publicat: 09 09. 2024, 22:02
Actualizat: 09 09. 2024, 22:08