Prima reușită a lui Alexis Sanchez în tricoul lui Inter Milano | VIDEO

Alexis Sanchez (30 de ani) a înscris primul său gol pentru Inter Milano, formație la care Manchester United l-a împrumutat până la finalul acestui sezon.

Chilianul a marcat golul de 2-0 al nerazzurrilor în partida cu Sampdoria din Serie A. Stefano Sensi a deschis scorul în minutul 20, iar două minute mai târziu l-a servit excelent pe Sanchez.

VIDEO CU GOLUL MARCAT DE ALEXIS SANCHEZ

35 de milioane de euro este cota de piață a lui Alexis Sanchez, potrivit site-ului Transfermarkt.

Sud-americanul nu a impresionat în tricoul celor de la Manchester United, reușind să marcheze cinci goluri în cele 45 de partide pe Old Trafford. În plus, Sanchez a mai bifat și nouă pase decisive.

Acesta a fost ”pe val” la o altă echipă din Premier League, Arsenal, formație de la care a plecat la Manchester United. În tricoul ”tunarilor”, Sanchez a bifat 80 de goluri și 45 de pase decisive în 166 de partide.

Publicat: 28 09. 2019, 20:06