Probleme pentru Stoican. Țucudean și Durimel nu vor evolua în partida cu CFR

• George Țucudean a încasat sâmbătă seară cel de-al nouălea cartonaș galben al sezonului și va fi suspendat pentru partida de marți, cu CFR Cluj
  • Alexandre Durimel s-a accidentat în prima repriză, iar, din primele estimări, francezul va rata finalul de campionat

Vești proaste pentru antrenorul lui Dinamo: meciul de sub Tâmpa n-a fost doar unul dintre cele mai slabe jocuri ale roș-albilor în acest retur, 0-2 cu FC Brașov, dar a pierdut și doi oameni de bază. George Țucudean a fost avertizat cu un cartonaș galben în prelungirile partidei, sancțiune ce i-a atras suspendarea pentru derby-ul cu CFR Cluj, de marți. Și Durimel va lipsi la partida cu ardelenii. De fapt, francezul va fi indisponibil pentru tot restul sezonului. Stoperul s-a accidentat în prima repriză a meciului cu ardelenii și a fost înlocuit cu Adi Popa II, în minutul 29. Din primele investigații, Durimel a suferit o entorsă, iar stafful medical i-a fixat deja o orteză la glezna stângă.

Bilinski, titular, Thicot speră să revină

În condițiile în care Țucudean este out pentru partida cu CFR Cluj, polonezul Bilinski va intra din primul minut. Kamil a evoluat sâmbătă seară numai în repriza secundă. Altfel, pentru înlocuirea lui Durimel, Stoican are două variante: Adi Popa 2 și Thicot. Acesta din urmă și-a revenit din urma accidentării la genunchi, pe care și-a tratat-o la Paris.

6goluri a marcat Țucudean în acest sezon de Liga I. Omul care îl va înlocui marți, Bilinski, a înscris de 2 ori

Publicat: 04 05. 2014, 13:49
Actualizat: 04 05. 2014, 14:22