Scor alb la pauză, cu VAR, între Hermannstadt și FCSB! Golul lui Ngezana, anulat în prelungirile primei reprize: motivul pentru care reușita sud-africanului nu s-a pus pe tabelă

SURSĂ FOTO PrimaSport
Vezi galeria foto - 6 poze

Scor alb la pauza meciului dintre FC Hermannnstadt și FCSB, după ce golul înscris de Ngezana, în prelungirile primei reprize, a fost anulat în urma analizei VAR.

Centralul partidei a mers la monitor pentru a revedea faza și a decis că a fost vorba despre un fault în atac. Astfel, a hotărât să anuleze reușita oaspeților.

Scor alb la pauză, între Hermannstadt și FCSB, după ce golul lui Ngezana a fost anulat

FC Hermannstadt și FCSB au încheiat la egalitate prima repriză a meciului de la Sibiu, scor 0-0. Oaspeții au avut șansa de a intra la vestiare în avantaj, dar golul înscris de Ngezana, în prelungirile primei reprize, a fost anulat în urma analizei VAR.

Sud-africanul s-a trezit liber în careul advers, cu mingea la picior și a trimis simplu în poartă. După ce a revăzut faza pe monitor, centralul Flueran a decis să anuleze reușita pentru faultul în atac comis de Florin Tănase. După ce a revăzut imaginile, arbitrul a observat că Ciprian Biceanu a fost tras de tricou de căpitanul celor de la FCSB.

Puteți urmări imagini cu golul înscris de Ngezana AICI.

Gol anulat și pentru sibieni

Campioana României a avut un start de meci temător, iar FC Hermannstadt a fost aproape să dea lovitura încă din primul sfert de oră al meciului de la Sibiu, însă FCSB a fost salvată de arbitri din cabina VAR.

Balaure a marcat în minutul 11 al partidei de la Sibiu. Chițu a trimis centrarea în careu, însă s-a indicat o poziție de ofsaid la jucătorul sibienilor. Totuși, reluarea care i-a ajutat pe arbitri din cabina VAR în luarea deciziei este interpretabilă.

Publicat: 25 08. 2024, 23:11
Actualizat: 25 08. 2024, 23:24