Ştefan Târnovanu, gafă în Sepsi – FCSB pentru care va fi dat afară din echipă! Gigi Becali l-a amenințat deja, iar ce a făcut la Sf. Gheorghe i-a pus capac

Ștefan Târnovanu a gafat în meciul dintre Sepsi și FCSB și este posibil ca această greșeală să îl coste locul în echipa antrenată de Elias Charalambous.

Gigi Becali l-a amenințat deja pe tânărul portar, iar ce a făcut la Sf. Gheorghe i-a pus capac. Ștefan Târnovanu a greșit la al doilea gol marcat de covăsneni.

Ştefan Târnovanu, gafă în Sepsi – FCSB pentru care va fi dat afară din echipă!

Ștefan Târnovanu a gafat la meciul dintre Sepsi Sf. Gheorghe și FCSB. La scorul de 2-1 pentru bucureșteni, portarul a ieșit greșit pe o centrare și nu a reușit să prindă mingea care a fost trimisă în careul celor de la FCSB. Astfel, balonul a fost respins foarte aproape, până la Florin Ștefan, care a reușit să marcheze și să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj.

FCSB a început tare partida de la Sf. Gheorghe și a reușit să deschidă scorul în minutul 9, prin Florinel Coman, care a primit o pasă de la Darius Olaru. Covăsnenii au marcat în minutul 22, prin Varga, dar tot FCSB a reușit să intre la pauză în avantaj. În minutul 34, Alex Băluță i-a pasat lui Miculescu, care a reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor.

Avantajul liderului din Superliga României a durat până în minutul 70, când gafa portarului Ștefan Târnovanu a condus la marcarea golului celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Gigi Becali a declarat că îl va scoate pe Târnovanu din primul 11

Imediat după meciul dintre FCSB și Rapid București, încheiat cu scorul de 2-2, Gigi Becali a vorbit despre portarul Ștefan Târnovanu, pe care a spus că îl va înlocui cu Vlad.

„Târnovanu a spus că pleacă? Cu ce pleacă el, cu tramvaiul sau cu troleibuzul? Cu ce a precizat? Dacă n-a precizat, atunci să vedem, poate pleacă cu autobuzul. Dacă-i dă Krasniqi două goluri pe colțul scurt (n.r. acum și în sezonul regulat, în Rapid – FCSB 4-0), de unde să aibă ofertă? Cine îl ia?
Poate-l dau eu ofertă, pe bancă, și intră Vlad. Stai să văd! Pleacă el, auzi! Nici n-a jucat trei meciuri și gata, pleacă? Unde l-ați văzut mare portar?”, a declarat Gigi Becali, după derby-ul dintre FCSB și Rapid, la DigiSport.

Publicat: 25 04. 2024, 00:05